Dwa koła za dwa kółka – to średnia cena roweru. Polska jednośladem stoi

Polski producent rowerów, to lider w Europie. A Polacy coraz chętniej kupują profesjonalne sprzęty.
Polski producent rowerów, to lider w Europie. A Polacy coraz chętniej kupują profesjonalne sprzęty. fot. Lauren Kimball/Flickr
Polacy coraz chętniej wskakują na dwa kółka. Ich średnia cena w Polsce to 2 tys zł. Wśród europejskich roweromaniaków, znajdujemy się w czołówce.


Czwarte miejsce w Europie w sprzedaży rowerów
Najświeższe dane GUS dotyczące rynku rowerowego wskazują, że w Polsce sprzedaje się co roku około 1,2 mln rowerów. Jesteśmy zaraz za podium, a wyprzedzają nas Włosi, Niemcy i Holendrzy.

Rowerzystów wciąż jest więcej niż rowerów
W ostatnich latach na 1000 Polaków przypadało 300 rowerów. W Holandii liczba rowerów przypadające na mieszkańca jest trzy razy większa.

Z badań przeprowadzonych przez firmę KROSS, wynika, że 10% polskich rowerzystów nie posiada własnego sprzętu. – Zazwyczaj pożyczają pojazd od innego członka rodziny lub korzystają z rowerów w ramach wypożyczalni miejskich typu Veturilo. Rozwój ekonomii współdzielenia jest także widoczny w naszej branży – mówi Anna Para, analityk rynku marki.

Polacy stawiają na profesjonalny sprzęt
Sytuacja w naszym kraju powoli ulega poprawie. Polacy stają się bardziej świadomymi konsumentami. Zamiast kupować rowery dostępne w hipermarketach, chętniej wybierają te ze specjalistycznych sklepów.

– Stopniowo zwiększa się udział rowerów dla profesjonalistów, a także rowerów elektrycznych. Polacy są coraz zamożniejsi, szukają więc oferty specjalistycznej – dodaje Para.

Polska liderem produkcji rowerów w Europie
Firma jako jedna z nielicznych w Europie, dysponuje własną fabryką karbonową i implementuje technologię tworzenia ram z włókna węglowego.

Customowane rowery z Polski
Konstrukcja rowerów może być także sztuką. Udowadnia to chłopak z Podlasia, Adam Zdanowicz, który swoje projekty przygotowuje dla gwiazd dużego formatu.

Jego talent przyczynił się do tego, że stał się najbardziej cenionym na świecie konstruktorem jednośladów. A wszystko zaczęło się on zrobienia roweru dla samego siebie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.