Dwa koła za dwa kółka – to średnia cena roweru. Polska jednośladem stoi

Polski producent rowerów, to lider w Europie. A Polacy coraz chętniej kupują profesjonalne sprzęty.
Polski producent rowerów, to lider w Europie. A Polacy coraz chętniej kupują profesjonalne sprzęty. fot. Lauren Kimball/Flickr
Polacy coraz chętniej wskakują na dwa kółka. Ich średnia cena w Polsce to 2 tys zł. Wśród europejskich roweromaniaków, znajdujemy się w czołówce.


Czwarte miejsce w Europie w sprzedaży rowerów
Najświeższe dane GUS dotyczące rynku rowerowego wskazują, że w Polsce sprzedaje się co roku około 1,2 mln rowerów. Jesteśmy zaraz za podium, a wyprzedzają nas Włosi, Niemcy i Holendrzy.

Rowerzystów wciąż jest więcej niż rowerów
W ostatnich latach na 1000 Polaków przypadało 300 rowerów. W Holandii liczba rowerów przypadające na mieszkańca jest trzy razy większa.

Z badań przeprowadzonych przez firmę KROSS, wynika, że 10% polskich rowerzystów nie posiada własnego sprzętu. – Zazwyczaj pożyczają pojazd od innego członka rodziny lub korzystają z rowerów w ramach wypożyczalni miejskich typu Veturilo. Rozwój ekonomii współdzielenia jest także widoczny w naszej branży – mówi Anna Para, analityk rynku marki.

Polacy stawiają na profesjonalny sprzęt
Sytuacja w naszym kraju powoli ulega poprawie. Polacy stają się bardziej świadomymi konsumentami. Zamiast kupować rowery dostępne w hipermarketach, chętniej wybierają te ze specjalistycznych sklepów.

– Stopniowo zwiększa się udział rowerów dla profesjonalistów, a także rowerów elektrycznych. Polacy są coraz zamożniejsi, szukają więc oferty specjalistycznej – dodaje Para.

Polska liderem produkcji rowerów w Europie
Firma jako jedna z nielicznych w Europie, dysponuje własną fabryką karbonową i implementuje technologię tworzenia ram z włókna węglowego.

Customowane rowery z Polski
Konstrukcja rowerów może być także sztuką. Udowadnia to chłopak z Podlasia, Adam Zdanowicz, który swoje projekty przygotowuje dla gwiazd dużego formatu.

Jego talent przyczynił się do tego, że stał się najbardziej cenionym na świecie konstruktorem jednośladów. A wszystko zaczęło się on zrobienia roweru dla samego siebie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.