Trump nie przestaje zaskakiwać. Przedstawia pomysł, jak utrzeć nosa kolejnym krajom

Departament Handlu Stanów Zjednoczonych chce nakładać cła na kraje, które celowo zaniżają kurs własnej waluty w stosunku do dolara.
Departament Handlu Stanów Zjednoczonych chce nakładać cła na kraje, które celowo zaniżają kurs własnej waluty w stosunku do dolara. Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Stany Zjednoczono wypowiadają wojnę kolejnym krajom. Tym razem jest to batalia walutowa. Ucierpią na niej kraje, które z premedytacją manipulują kursami walut.


USA ukarzą za zawyżanie kursu dolara
Departament Handlu Stanów Zjednoczonych wystąpił z propozycją karania tych krajów, które
świadomie zaniżają kurs własnej waluty w stosunku do dolara amerykańskiego – podaje "Rzeczpospolita". To wspomniana instytucja ustali, czy konkretny kraj manewruje kursem własnej waluty.

Kraje, które wskaże departament, zostaną zobligowane do zapłacenia cła za manipulacje walutowe. Do tej pory instytucja publikowała raz na pół roku zestawienie państw podejrzewanych o tego typu oszustwa.

Rosyjskie kantory oszukują klientów
Oszustwa walutowe zdarzają się na ulicach Rosji. Dopuszczają się ich tamtejsze kantory, które zamieszczały zawyżone lub zaniżone ceny walut na tablicach informacyjnych.

Takie działania przyczyniły się do tego, że rosyjski rząd zakazał zamieszania wspomnianych tablic. Nowe prawo ma uniemożliwić oszustom manipulowanie cenami.

Ameryka zakazuje handlu z firmami stanowiącymi zagrożenie dla kraju
To już kolejny pomysł USA na to, jak zaszkodzić innym krajom. Niedawna decyzja prezydenta przysporzyła wiele problemów zagranicznym firmom, które jego zdaniem zagrażają bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych.

Na tę chwilę najbardziej ucierpiały na tym Chiny i Huawei, który został odseparowany od Androida. O tym, co ta decyzja oznacza dla użytkowników i firmy pisaliśmy szerzej w INNPoland.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.