Trump nie przestaje zaskakiwać. Przedstawia pomysł, jak utrzeć nosa kolejnym krajom

Departament Handlu Stanów Zjednoczonych chce nakładać cła na kraje, które celowo zaniżają kurs własnej waluty w stosunku do dolara.
Departament Handlu Stanów Zjednoczonych chce nakładać cła na kraje, które celowo zaniżają kurs własnej waluty w stosunku do dolara. Fot . Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Stany Zjednoczono wypowiadają wojnę kolejnym krajom. Tym razem jest to batalia walutowa. Ucierpią na niej kraje, które z premedytacją manipulują kursami walut.


USA ukarzą za zawyżanie kursu dolara
Departament Handlu Stanów Zjednoczonych wystąpił z propozycją karania tych krajów, które
świadomie zaniżają kurs własnej waluty w stosunku do dolara amerykańskiego – podaje "Rzeczpospolita". To wspomniana instytucja ustali, czy konkretny kraj manewruje kursem własnej waluty.

Kraje, które wskaże departament, zostaną zobligowane do zapłacenia cła za manipulacje walutowe. Do tej pory instytucja publikowała raz na pół roku zestawienie państw podejrzewanych o tego typu oszustwa.

Rosyjskie kantory oszukują klientów
Oszustwa walutowe zdarzają się na ulicach Rosji. Dopuszczają się ich tamtejsze kantory, które zamieszczały zawyżone lub zaniżone ceny walut na tablicach informacyjnych.

Takie działania przyczyniły się do tego, że rosyjski rząd zakazał zamieszania wspomnianych tablic. Nowe prawo ma uniemożliwić oszustom manipulowanie cenami.

Ameryka zakazuje handlu z firmami stanowiącymi zagrożenie dla kraju
To już kolejny pomysł USA na to, jak zaszkodzić innym krajom. Niedawna decyzja prezydenta przysporzyła wiele problemów zagranicznym firmom, które jego zdaniem zagrażają bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych.

Na tę chwilę najbardziej ucierpiały na tym Chiny i Huawei, który został odseparowany od Androida. O tym, co ta decyzja oznacza dla użytkowników i firmy pisaliśmy szerzej w INNPoland.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.