Sprzęty tej marki są w prawie każdym polskim domu. "Małe AGD" od Zelmera znika ze sklepów

Jeśli chcesz kupić małe AGD Zelmera, to musisz się pospieszyć. Do końca 2019 roku sprzęt zniknie ze sklepowych półek.
Jeśli chcesz kupić małe AGD Zelmera, to musisz się pospieszyć. Do końca 2019 roku sprzęt zniknie ze sklepowych półek. Fot. Krzysztof Koch / Agencja Gazeta
Zelmer od lat gościł w polskich gospodarstwach, ale teraz znika ze sklepowych półek. To ostatnia szansa na kupienie małego AGD tego producenta.


Zelmer zniknie ze sklepowych półek
Wszystko z powodu decyzji niemieckiej grupy BSH (Bosch, Siemens), która sześć lat temu kupiła Zelmera za pół miliarda złotych – podaje „Rzeczpospolita”.

Zelmer cieszył się ogromnym powodzeniem wśród użytkowników małego AGD. I to nie tylko w Polsce, ale także u naszych wschodnich sąsiadów. Z tego względu wiele firm było zainteresowanych kupnem marki.

Niemiecka grupa ogłosiła, że zawiesza produkcję mniejszych sprzętów pod szyldem Zelmera. Te obecne na rynku będą możliwe do kupienia do końca 2019 roku lub wyczerpania zapasów. Zamiast małego AGD Zelmer ma teraz markować większy sprzęt.

Oznacza to, że nie kupimy już odkurzaczy, czajników, mikserów. Produkowane będzie jedynie duże AGD jak lodówki, kuchenki, zmywarki, pralki itd.

BSH obiecuje, że zapewni obsługę gwarancyjną dla urządzeń Zelmer. Nadal będzie też produkować sprzęt z kategorii małe AGD w fabryce w Rogoźnicy, ale dla marek Bosch i Siemens.

Niezniszczalne sprzęty polskich producentów
Nowoczesne sprzęty bywają bardzo awaryjne, a już na pewno bardziej niż stare dobre polskie urządzenia. Niedawno przypominaliśmy w INNPoland.pl kultowe produkty „made in Poland”, które działają po dziś dzień.

Wśród nich znalazła się farelka, prodiż, lutownica, pralka Frania i oczywiście odkurzacz Zelmer.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.