Ujawniono majątek Teresy Czerwińskiej. Skrupulatnie wpisała "3 euro oszczędności"

Minister Finansów w oświadczeniu majątkowym w rubryce "zasoby pieniężne" wpisała... 3 euro.
Minister Finansów w oświadczeniu majątkowym w rubryce "zasoby pieniężne" wpisała... 3 euro. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów właśnie opublikowała świadczenie majątkowe minister finansów Teresy Czerwińskiej. Niektóre pozycje, jakie się w nim znalazły, są co najmniej zaskakujące.


3 euro oszczędności
Z oświadczenia majątkowego wypełnionego przez szefową resortu finansów wynika, że wraz z mężem jest właścicielką mieszkania o powierzchni 95,6 mkw i nie posiada żadnych innych nieruchomości. Czerwińska posiada również dwa kredyty gotówkowe w PKO BP. Pierwszy z nich opiewa na ok. 312,5 tys. zł, drugi zaś na 94,3 tys. franków szwajcarskich. Minister korzysta także z karty kredytowej o limicie 12 tys. zł.

Szczególną uwagę przyciągają jednak zasoby finansowe Czerwińskiej. Okazuje się, że szefowa resortu oszczędziła ok. 77 tys. zł, 104 tys. dol., ok. 56 franków szwajcarskich oraz… ok. 3 euro.

Czerwińska oprócz pracy w ministerstwie miała również dodatkowe przychody. Z tytułu umowy o pracę zarobiła 95,7 tys. zł, z kolei z tytułu najmu uzyskała ok. 22 tys. zł. Otrzymała również kwotę w wysokości 110 zł za prawa autorskie. Minister finansów posiada również Hondę Civic z 2007 r. o wartości powyżej 10 tys. zł.

Odejście Czerwińskiej
Oświadczenie majątkowe Czerwińskiej pojawiło się na stronie KPRM tuż przed planowaną rekonstrukcją rządu, która mogłaby być też okazją do odsunięcia minister finansów ze stanowiska. Jej odejście miałoby być spowodowane niesubordynacją, jaką wykazała się Czerwińska podczas składanych przez PiS obietnic wyborczych. Szefowa resortu podobno studziła zapał rządu w sprawie programów socjalnych, którym, jak miała twierdzić, nie podołałby państwowy budżet.


Kandydatów na stanowisko ministra finansów jest już kilkoro: Marek Dietl - obecny prezes Giełdy Papierów Wartościowych, Marian Banaś - sekretarz stanu i szef krajowej Administracji Skarbowej, a także Jacek Sasin, który obecnie jest sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera.

Niewykluczone, że rolę ministra finansów obejmie także sam premier Mateusz Morawiecki. Już wcześniej łączył on aż trzy funkcje - wicepremiera, ministra resortu rozwoju oraz szefa resortu finansów. Rolę zwolnioną po Czerwińskiej pełniłby aż do jesiennych wyborów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł