Praca w polskim „UFO” na szczycie Śnieżka. Właśnie trwa rekrutacja

Praca na Śnieżce? To możliwe - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracownika do pomiarów meteorologicznych.
Praca na Śnieżce? To możliwe - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracownika do pomiarów meteorologicznych. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracownika Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce – najwyższym szczycie w Karkonoszach. Zatrudniony będzie pracował w budynku przypominającym UFO.


Praca w "UFO"
Praca w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym im. Tadeusza Hołdysa na Śnieżce, znanym jako UFO z powodu trzech charakterystycznych dysków, polegać będzie na wykonywaniu pomiarów meteorologicznych. Badania wykonywane są tam nieprzerwanie już od prawie 140 lat.

Aby dostać pracę w Obserwatorium, należy spełnić szereg wymagań. Kandydaci i kandydatki powinni mieć wykształcenie kierunkowe - fizyka atmosfery, geografia, klimatologia, inżynieria środowiska, inżynieria wodna, hydrologia, ochrona środowiska. Na to stanowisko wymagana jest również znajomość zagadnień z zakresu meteorologii, klimatologi.

Ważna jest dobra kondycja i brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, gdyż na Śnieżkę trzeba będzie wspinać się w każdych warunkach pogodowych – od silnego wiatru, po oblodzenie, niskie temperatury i niską wilgotność powietrza). Dodatkowym atutem będzie umiejętność jazdy na nartach.

CV i list motywacyjny

Swoje CV wraz z listem motywacyjnym można wysyłać do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do 10 czerwca na adres: mroslaw.labuhn@imgw.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła