Praca w polskim „UFO” na szczycie Śnieżka. Właśnie trwa rekrutacja

Praca na Śnieżce? To możliwe - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracownika do pomiarów meteorologicznych.
Praca na Śnieżce? To możliwe - Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracownika do pomiarów meteorologicznych. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszukuje pracownika Obserwatorium Meteorologicznego na Śnieżce – najwyższym szczycie w Karkonoszach. Zatrudniony będzie pracował w budynku przypominającym UFO.


Praca w "UFO"
Praca w Wysokogórskim Obserwatorium Meteorologicznym im. Tadeusza Hołdysa na Śnieżce, znanym jako UFO z powodu trzech charakterystycznych dysków, polegać będzie na wykonywaniu pomiarów meteorologicznych. Badania wykonywane są tam nieprzerwanie już od prawie 140 lat.

Aby dostać pracę w Obserwatorium, należy spełnić szereg wymagań. Kandydaci i kandydatki powinni mieć wykształcenie kierunkowe - fizyka atmosfery, geografia, klimatologia, inżynieria środowiska, inżynieria wodna, hydrologia, ochrona środowiska. Na to stanowisko wymagana jest również znajomość zagadnień z zakresu meteorologii, klimatologi.

Ważna jest dobra kondycja i brak przeciwwskazań zdrowotnych do pracy w trudnych warunkach atmosferycznych, gdyż na Śnieżkę trzeba będzie wspinać się w każdych warunkach pogodowych – od silnego wiatru, po oblodzenie, niskie temperatury i niską wilgotność powietrza). Dodatkowym atutem będzie umiejętność jazdy na nartach.

CV i list motywacyjny

Swoje CV wraz z listem motywacyjnym można wysyłać do Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej do 10 czerwca na adres: mroslaw.labuhn@imgw.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.