Najfajniejsza praca na świecie. Oto, co trzeba zrobić, żeby ją dostać

Na Malediwach poszukiwany jest sprzedawca książek w luksusowym ośrodku wczasowym
Na Malediwach poszukiwany jest sprzedawca książek w luksusowym ośrodku wczasowym flickr.com / Randy Robertson / CC BY 2.0
Zarabianie na spaniu lub głaskaniu kotów? Jak najbardziej. Praca marzeń istnieje i to nie tylko w snach. Choć zapotrzebowanie nie jest wielkie, niektórym szczęśliwcom się udaje. Przedstawiamy 5 najfajniejszych i najbardziej pokręconych zawodów na świecie.


Zawodowy śpioch
W tym wyjątkowym przypadku za spanie w godzinach pracy pracownik nie dość, że nie wyleci, to jeszcze otrzyma zapłatę. Zajęcie szczególnie może spodobać się tym, dla których ucięcie drzemki w biurze to spełnienie snów.

Tak właśnie wygląda praca testera luksusowych łóżek. Ich producenci wynajmują osobę, która po kilku godzinach snu w wygodnym łóżku, swoje wrażenia opisze na blogu. Za pomoc w ocenie komfortu posłania firma Simon Horn Ltd (producent ekskluzywnych łóżek) zapłaciła studentce z Wielkiej Brytanii aż 1000 funtów.Co zrobić, aby taką pracę dostać? Najlepiej napisać bezpośrednio do producentów luksusowych łóżek. A nuż poszukują właśnie kogoś, kto sprawdzi, czy ich produkty rzeczywiście są wygodne.

Zaklinacz kotów
To wprost wymarzona praca dla kocich miłośników. Zaklinacza tych zwierząt poszukiwała pewna para, która w posiadłości na malowniczej greckiej wyspie sprawuje opiekę nad 55 kotami.

Pracownik będzie musiał ich doglądać, karmić i wozić do weterynarza w razie potrzeby. W zamian dostanie darmowe zakwaterowanie i, jak opisują autorzy ogłoszenia, „wystarczającą na życie” pensję.

Idealny kandydat do opieki nad kocim sanktuarium to osoba powyżej 45 r. ż., która ma zdolności „zaklinania kotów” i obszerną wiedzę na temat kociej psychiki. Niestety ze względu na ogromne zainteresowanie ofertą, nabór na zaklinacza już się zakończył, jednak para, na fali popularności, planuje otwarcie kolejnego przybytku - tym razem w Nowym Jorku.


Sprzedawca książek na rajskiej wyspie
Poszukiwany: bosy mól książkowy, który niczym współczesny Robinson Crusoe będzie sprzedał książki w luksusowym ośrodku wypoczynkowym na Malediwach.

Sprzedawca powinien zarażać miłością do książek innych i mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich. Do jego zadań, oprócz sprzedaży książek bajecznie bogatym gościom, będzie należało prowadzenie bloga oraz kursów z kreatywnego pisania.

Aby zaaplikować na ofertę wystarczy wysłać e-mail ze swoim CV pod adres: pb@ultimatelibrary.co.uk.

Wyobrażynier w Disneyu
Marzenia tych, którzy w dzieciństwie fantazjowali o pracy w Disneylandzie, są jak najbardziej realne i możliwe do spełnienia.

Wyobrażynier (ang. imagineer, od imagine - wyobrażać i engineer - inżynier) to pracownik, który w Disneylandzie odpowiada za wymyślanie i realizację najbardziej kreatywnych i ekscytujących pomysłów - od tematycznych parków i pokazów, po hotele czy restauracje.


Pracę jako wyobrażynier mogą dostać inżynierowie, scenopisarze, ilustratorzy, graficy, architekci i inni, których bujna wyobraźnia i kreatywność idzie w parze z techniczną wiedzą.

Profesjonalny zjadacz dań
Czy nie byłoby wspaniale na pytanie: „Jak zarabiasz na życie?” odpowiedzieć: „Jem”? Tym właśnie zajmują się koreańscy zjadacze dań, którzy spożywanie pyszności nagrywają na żywo i udostępniają swoim fanom.

Ten popularny w Południowej Korei zawód głównie wymaga umiejętności zabawiania widzów… podczas jedzenia posiłków. Najpopularniejsi streamerzy zarabiają nawet 9 tys. dol. miesięcznie.

Aby zostać online zjadaczem warto zacząć od stworzenia sobie konta na koreańskiej stronie Afreeca TV i umieszczenia na nim swoich streamów. Konkretnego przepisu na sukces w tej branży nie ma - warto jednak jeść w na tyle osobliwy sposób, by przyciągnąć jak najwięcej widzów.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła