Rosja i Białoruś mogą wprowadzić wspólną walutę. Ostateczną decyzję podejmą prezydenci

Rosja i Białoruś rozważają wprowadzenie wspólnej waluty.
Rosja i Białoruś rozważają wprowadzenie wspólnej waluty. fot. Natalia Kuzina / 123rf.com
Minister gospodarki Rosji Maksim Orieszkin powiedział dziś na forum ekonomicznym w Peterburgu, że Banki centralne Rosji i Białorusi rozmawiają o kwestii wprowadzenia wspólnej waluty.


Wspólna waluta Rosji i Białorusi
W umowie związkowej z 1999 roku między Rosją a Biłaorusią jest mowa o wspólnej walucie – donosi PAP. Banki rozważają kwestię czy takie posunięcie będzie korzystne dla obu państw.

Rosyjski minister zaznacza, że – kwestia wspólnych walut to sprawa banków centralnych. Banki te w Rosji i na Białorusi są niezależne od rządu i ta sprawa nie będzie rozstrzygana i omawiana na szczeblu rządowym – w tym przypadku liczy się głos prezydentów.

Rosyjskie kantory manipulują kursami
Rosjanie lubią kombinować z walutami. Niedawno pisaliśmy w INNPoland o tym, że tamtejsze kantory mają zakaz pokazywania informacji o kursach walut. Wszystko przez to, że manipulowały cenami.

Teraz, żeby dowiedzieć się, jaka jest cena kupna i sprzedaży obcych walut, trzeba zapytać pracowników kantorów lub banków.

Kiedy euro w Polsce?
Prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński ruszył na pomoc walutowym eurosceptykom, zapowiadając, że póki jest szefem NBP, Polska nie wejdzie do strefy euro. Nie przeszkadza mu fakt, że na razie nikt nie proponuje przyjęcia euro w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.