Rosja i Białoruś mogą wprowadzić wspólną walutę. Ostateczną decyzję podejmą prezydenci

Rosja i Białoruś rozważają wprowadzenie wspólnej waluty.
Rosja i Białoruś rozważają wprowadzenie wspólnej waluty. fot. Natalia Kuzina / 123rf.com
Minister gospodarki Rosji Maksim Orieszkin powiedział dziś na forum ekonomicznym w Peterburgu, że Banki centralne Rosji i Białorusi rozmawiają o kwestii wprowadzenia wspólnej waluty.


Wspólna waluta Rosji i Białorusi
W umowie związkowej z 1999 roku między Rosją a Biłaorusią jest mowa o wspólnej walucie – donosi PAP. Banki rozważają kwestię czy takie posunięcie będzie korzystne dla obu państw.

Rosyjski minister zaznacza, że – kwestia wspólnych walut to sprawa banków centralnych. Banki te w Rosji i na Białorusi są niezależne od rządu i ta sprawa nie będzie rozstrzygana i omawiana na szczeblu rządowym – w tym przypadku liczy się głos prezydentów.

Rosyjskie kantory manipulują kursami
Rosjanie lubią kombinować z walutami. Niedawno pisaliśmy w INNPoland o tym, że tamtejsze kantory mają zakaz pokazywania informacji o kursach walut. Wszystko przez to, że manipulowały cenami.

Teraz, żeby dowiedzieć się, jaka jest cena kupna i sprzedaży obcych walut, trzeba zapytać pracowników kantorów lub banków.

Kiedy euro w Polsce?
Prezes Narodowego Banku Polskiego, Adam Glapiński ruszył na pomoc walutowym eurosceptykom, zapowiadając, że póki jest szefem NBP, Polska nie wejdzie do strefy euro. Nie przeszkadza mu fakt, że na razie nikt nie proponuje przyjęcia euro w Polsce.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.