Ks. Babiarz ze Stowarzyszenia Wiosna hojny dla kolegi z zarządu. Przelew na 17 tys. zł

Ks. Grzegorz Babiarz jako prezes Wiosny zdążył wykonać przelew na prawie 18 tys. zł nowemu członkowi zarządu.
Ks. Grzegorz Babiarz jako prezes Wiosny zdążył wykonać przelew na prawie 18 tys. zł nowemu członkowi zarządu. Fot. Jakub Włodek / Agencja Gazeta
Podczas gdy ksiądz Grzegorz Babiarz pełnił jeszcze funkcję prezesa Stowarzyszenia Wiosna, organizującego „Szlachetną Paczkę”, wykonał przelew w wysokości 17,8 tys. zł firmie Startegion360. Niedawno założona spółka należy do Wiesława Brzykcego, którego duchowny bezprawnie powołał do zarządu Stowarzyszenia.


Przelew dla kolegi z zarządu
Jak informuje Dominika Wantuch z krakowskiej „Gazety Wyborczej”, ks. Babiarz przelew wykonał już po decyzji prokuratury o powołaniu kuratora dla organizacji, a tuż przed tym, zanim sąd wykreślił duchownego z KRS jako prezesa stowarzyszenia.


Aby ukazać sposób działania ks. Babiarza, ważna jest chronologia. 15 kwietnia prokuratura złożyła wniosek o kuratora sądowego dla Stowarzyszenia, a 24 kwietnia ks. Babiarz, wtedy jeszcze prezes Wiosny, powołał walne zgromadzenie członków zarządu, który sam stworzył kilka dni wcześniej. Jednym z nich jest Wiesław Brzykcy - dobry znajomy ks. Stryczka, jak podaje Wantuch.


Podczas zgromadzenia zapada decyzja o regularnej pensji dla nowych członków zarządu. I to nie byle jakiej, bo do 15 tys. zł netto miesięcznie (180 tys. zł rocznie). Warto wspomnieć, że poprzedni zarząd swoje funkcje pełnił społecznie.

Nowo powołana spółka
30 kwietnia Wiesław Brzykcy zakłada firmę Stategion360, która według opisu w CEIDG zajmuje się „doradztwem w działalności gospodarczej, produkcją zabawek i transportem pasażerskim”. 9 maja z konta Wiosny na konto Strategion360 przepływa 17 835 zł. Nie wiadomo, za co.


– Z naszych informacji wynika, że Wiesław Brzykcy nie podejmował żadnych strategicznych decyzji w organizacji przez dwa tygodnie zarządzania nią, a przelew nie był zlecony nikomu z działu księgowego. Prawdopodobnie wykonał go sam ks. Babiarz” – pisze GW.

22 maja ks. Babiarz został sądownie wykreślony z KRS jako prezes Stowarzyszenia Wiosna. Kilka dni temu kurator stwierdził, że powołanie 4 lutego ks. Babiarza na stanowisko prezesa i jego późniejsze decyzje są nieważne.

Atmosfera w Stowarzyszeniu Wiosna

Jak pisał Piotr Rodzik z naTemat.pl, „w Stowarzyszeniu Wiosna cały czas jest gorąco od momentu, kiedy jeszcze w zeszłym roku wyszła sprawa domniemanego mobbingu” dokonywanego rzekomo przez ks. Jacka Stryczka, którego ks. Babiarz jest przyjacielem. Ks. Stryczek do stawianych mu zarzutów się nie przyznał.

Ksiądz Grzegorz Babiarz jako prezes Wiosny otaczał się osobami powiązanymi ze skrajną prawicą, m.in. Conradem Gadomskim, związanym z Januszem Korwinem-Mikke, a także Agatą Banasik, niegdysiejszą wiceprezes Kongresu Nowej Prawicy w Małopolsce.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła