Afera korupcyjna w Poczcie Polskiej. Agenci CBA zatrzymali 11 osób

Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty Polskiej, którzy są podejrzani o korupcję.
Wśród zatrzymanych jest pięciu pracowników Poczty Polskiej, którzy są podejrzani o korupcję. Fot. materiały prasowe CBA
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 11 osób w związku z nieprawidłowościami przy przetargach dla Poczty Polskiej – podaje PAP. Zatrzymanych podejrzewa się o korupcję przy zamówieniach na ponad 30 mln zł.


Podejrzani o korupcję
CBA zatrzymało pięciu pracowników Poczty Polskiej oraz dwie osoby związane z działaniem warszawskiej spółki informatycznej. Pozostali delikwenci są biznesowo i rodzinnie powiązani z zatrzymanymi przedstawicielami poczty.

Akcja funkcjonariuszy ma związek z podejrzeniem o korupcję dotyczącązamówień publicznych dla Poczty Polskiej na ponad 30 mln zł. Korzyści majątkowe przyjmowane z tego tytułu przez przedstawicieli Poczty miały wynieść co najmniej 300 tys. zł.

- Prowadzimy przeszukania w kilkunastu miejscach, m.in. w mieszkaniach zatrzymanych, biurach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami - powiedział PAP Temistokles Brodowski, naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA.

Dodaje, że sprawa ma charakter rozwojowy i CBA planuje kolejne zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo prowadzi wespół z Prokuraturą Okręgową w Warszawie, gdzie podejrzani usłyszą zarzuty.

Stanowisko Poczty Polskiej
Nasza redakcja otrzymała stanowisko Poczty Polskiej w sprawie akcji służb antykorupcyjnych. Zamieszczamy je poniżej.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

  • ZOBACZ TAKŻE:
  • CBA
Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.