Podszywają się pod Urząd Skarbowy. Przez to sprytne oszustwo można stracić wszystkie pieniądze

Urząd Skarbowy nie informuje o zamiarze przeprowadzenia kontroli e-mailem. Jeśli dostałeś taką wiadomość, najprawdopodobniej pochodzi od oszustów.
Urząd Skarbowy nie informuje o zamiarze przeprowadzenia kontroli e-mailem. Jeśli dostałeś taką wiadomość, najprawdopodobniej pochodzi od oszustów. flick.com / Marco Verch / CC BY 2.0
Email od Urzędu Skarbowego z informacją o zamiarze wszczęcia kontroli - jeśli znalazłeś coś podobnego w swojej elektronicznej skrzynce, bądź ostrożny i nie klikaj w załącznik. Wiadomość wysłali najprawdopodobniej oszuści, którzy ze skarbówką nie mają nic wspólnego.


Mail od Urzędu Skarbowego
Wiadomość z informacją na temat planowanej kontroli przez Urząd Skarbowy zaczęli otrzymywać czytelnicy portalu Niebezpiecznik.pl. Serwis odnotował kolejną już falę oszustw „na Urząd Skarbowy”. Pierwszy taki atak nastąpił w 2016 r. Dzisiejsi przestępcy korzystają z identycznego szablonu, co sprzed 3 lat. Nawet nie zmienili daty.

Do informującej o wizytacji przez skarbówkę wiadomości, podpisanej przez mgr Marzenę Fierek, dołączony jest załącznik o formacie dokumentacja_XXXXX.tar. Jednak jak zauważa Niebezpiecznik.pl, w rzeczywistości jest to „downloader trojana, którego jednym z celów jest przechwycenie danych dostępowy do kont bankowych i kradzież środków”.

Co zrobić, jak kliknęliśmy?

Serwis przypomina, że Urząd Skarbowy nie informuje e-mailem o zamiarze przeprowadzenia kontroli skarbowej. Jeśli jednak kliknąłeś w załącznik, istnieje szansa na ochronę swoich środków. Warto jak najszybciej przeskanować zainfekowany komputer oprogramowaniem antywirusowym, zmienić hasła do bankowości online i przejrzeć nowo zainstalowane aplikacje na swoim telefonie.

Poniżej wklejamy pełną treść wiadomości z wadliwym linkiem.

Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 18.06.2016r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.06.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 29.04.2019r. o godz. 9.00. Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pózn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pózn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspólpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci. Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku. Zalacznik do pobrania Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pózn. zm.). INSPEKTOR KONTROLI Urzad Skarbowy mgr Marzena Fierek

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła