Podszywają się pod Urząd Skarbowy. Przez to sprytne oszustwo można stracić wszystkie pieniądze

Urząd Skarbowy nie informuje o zamiarze przeprowadzenia kontroli e-mailem. Jeśli dostałeś taką wiadomość, najprawdopodobniej pochodzi od oszustów.
Urząd Skarbowy nie informuje o zamiarze przeprowadzenia kontroli e-mailem. Jeśli dostałeś taką wiadomość, najprawdopodobniej pochodzi od oszustów. flick.com / Marco Verch / CC BY 2.0
Email od Urzędu Skarbowego z informacją o zamiarze wszczęcia kontroli - jeśli znalazłeś coś podobnego w swojej elektronicznej skrzynce, bądź ostrożny i nie klikaj w załącznik. Wiadomość wysłali najprawdopodobniej oszuści, którzy ze skarbówką nie mają nic wspólnego.


Mail od Urzędu Skarbowego
Wiadomość z informacją na temat planowanej kontroli przez Urząd Skarbowy zaczęli otrzymywać czytelnicy portalu Niebezpiecznik.pl. Serwis odnotował kolejną już falę oszustw „na Urząd Skarbowy”. Pierwszy taki atak nastąpił w 2016 r. Dzisiejsi przestępcy korzystają z identycznego szablonu, co sprzed 3 lat. Nawet nie zmienili daty.

Do informującej o wizytacji przez skarbówkę wiadomości, podpisanej przez mgr Marzenę Fierek, dołączony jest załącznik o formacie dokumentacja_XXXXX.tar. Jednak jak zauważa Niebezpiecznik.pl, w rzeczywistości jest to „downloader trojana, którego jednym z celów jest przechwycenie danych dostępowy do kont bankowych i kradzież środków”.

Co zrobić, jak kliknęliśmy?

Serwis przypomina, że Urząd Skarbowy nie informuje e-mailem o zamiarze przeprowadzenia kontroli skarbowej. Jeśli jednak kliknąłeś w załącznik, istnieje szansa na ochronę swoich środków. Warto jak najszybciej przeskanować zainfekowany komputer oprogramowaniem antywirusowym, zmienić hasła do bankowości online i przejrzeć nowo zainstalowane aplikacje na swoim telefonie.

Poniżej wklejamy pełną treść wiadomości z wadliwym linkiem.

Urzad Skarbowy doreczyl zawiadomienie o zamiarze wszczecia kontroli w dniu 18.06.2016r. Wobec braku mozliwosci nawiazania kontaktu telefonicznego w dniach 3-4.06.2019r. i nie zastania podatnika w jego siedzibie w dniu 2.04.2019r. w celu ustalenia terminu wszczecia kontroli. Urzad Skarbowy wyznacza termin wszczecia kontroli na 29.04.2019r. o godz. 9.00. Jednoczesnie Urzad Skarbowy informuje, ze zgodnie z art. 92a ustawy z dnia 13 pazdziernika 1998r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz.74 z pózn. zm.) w zwiazku art. 80 ust. 1 ustawy z 2 lipca 2004 r. o swobodzie dzialalnosci gospodarczej (Dz. U. z 2007 r., Nr 155, poz. 1095 z pózn. zm.) czynnosci kontrolnych dokonuje sie w obecnosci kontrolowanego lub osoby przez niego upowaznionej. Oznacza to ze w wyzej wymienionym terminie jest Pani/Pan zobowiazana/y do obecnosci w siedzibie swojej Firmy i wspólpracy z inspektorem kontroli. Ponadto zgodnie z art. 80 ust. 3 ustawy o swobodzie dzialalnosci gospodarczej jest Pani/Pan zobowiazany do pisemnego wskazania osoby upowaznionej do reprezentowania Pani/Pana w trakcie kontroli, w szczególnosci w czasie Pani/Pana nieobecnosci. Jest Pani/Pan zobowiazana/y do przygotowania wszystkich potrzebnych dokumentów zwiazanych z prowadzona przez Pania/Pana Firma wymienionych w zalaczniku. Zalacznik do pobrania Nieobecnosc Pani/Pana moze zostac uznana za stan wyczerpujacy znamiona wykroczenia okreslonego w art. 98 ust. 1 pkt 3 ustawy z 13 pazdziernika 1998 r. (Dz. U. z 2007 r., Nr 11, poz. 74 z pózn. zm.). INSPEKTOR KONTROLI Urzad Skarbowy mgr Marzena Fierek

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.