Przedsiębiorcy gotują się w upale. Temperatury osłabiają firmy, pracownicy są jak muchy w smole

Na upał mogą nie narzekać instalatorzy klimatyzacji, ale większość biznesu cierpi
Na upał mogą nie narzekać instalatorzy klimatyzacji, ale większość biznesu cierpi Fot. Grzegorz Skowronek / Agencja Gazeta
Producenci i sprzedawcy lodów i napojów zacierają z radości ręce. Reszta przedsiębiorców może je co najwyżej załamać – upał to koszmar dla większości firm. Koszty prowadzenia biznesu rosną jak oszalałe, produktywność zaś spada.


Na upałach wygrywają producenci wód czy lodów. Ale ekstremalnie wysoka temperatura nie pomaga już np. browarom – pisze Rzeczpospolita. Owszem, może i pijemy więcej piwa, ale jego produkcja w takich warunkach jest niezłym wyzwaniem.

Wysoka temperatura zmusza firmy – od biur po sklepy – do inwestowania w klimatyzację, co nabija potem ich bieżące koszty. Coraz częstsze korzystanie z chłodzenia – także w domach – zwiększa zużycie prądu. A to jest wyzwaniem dla i tak momentami przeciążonego systemu energetycznego.

Tymczasem wysoka temperatura wody w rzekach może spowodować problemy z chłodzeniem bloków w elektrowniach. Podczas upałów nawet z kranów – po odkręceniu kurka oznaczonego kolorem niebieskim – leci ciepła lub letnia woda. Tymczasem nie tylko elektrownie potrzebują wody zimnej – jest ona mile widziana w wielu innych firmach produkcyjnych.


Jak sobie radzić z upałem?
Podczas upałów spada też efektywność pracowników. Warto sprawdzić skuteczne i sprawdzone sposoby na schłodzenie się w pracy, mieszkaniu czy samochodzie. Na to ostatnie trzeba uważać, bo za używanie klimatyzacji podczas postoju można dostać nawet 300 zł mandatu.

Rośnie też zużycie wody w wodociągach, co może prowadzić do problemów z bieżącym zaopatrzeniem i do ograniczeń. Takie sygnały pojawiły się już w Skierniewicach czy Opolu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.