Polskie Linie Lotnicze LOT oszukane. Złodzieje wyłudzili od przewoźnika 2,6 mln złotych

Oszuści wyłudzili od LOT-u 2,6 mln zł. Wykorzystali do tego sfabrykowaną fakturę.
Oszuści wyłudzili od LOT-u 2,6 mln zł. Wykorzystali do tego sfabrykowaną fakturę. Fot. Cezary Aszkielowicz / Agencja Gazeta
Wyrachowani oszuści skłonili LOT do przelania 2,6 mln zł na konto bankowe. Wykorzystali do tego sfabrykowaną fakturę za nowe samoloty. Został na niej podany zmieniony numer konta.


Fałszywa faktura trafiła do jednej z pracownic LOT-u – podaje Polsat News. Znajdowały się na niej dane producentów samolotów, dlatego wydawała się wiarygodna. W rzeczywistości pod producenta podszywali się oszuści.

Przelew trafił na początku do banku na Cyprze, a następnie do jednego z azjatyckich państw. Ze skradzionych pieniędzy udało się odzyskać jedynie ok. 750 tys. złotych.
Do wyłudzenia doszło w listopadzie ubiegłego roku.

LOT traci nie tylko pieniądze
Pod koniec kwietnia pisaliśmy w INNPoland o tym, że Wafelki Prince Polo znikną z pokładów polskich linii lotniczych LOT. Zamiast nich pasażerowie LOT-u podczas podróży będą mogli chrupać Grześki.

Wafelki Grześki produkowane przez Colian zostły wprowadzone 1 maja 2019 r. Nowy produkt jest dostępny podczas podróży krajowych i międzynarodowych LOT-u.

LOT wpadł w sidła fiskusa
Koniec ubiegłego roku nie był łatwy dla przewoźnika. Na początku roku pisaliśmy o dodatkowych 50 milionach złotych kosztów i o 20 proc. wyższych ratach na leasing samolotów.

Takie są dla narodowego przewoźnika efekty prawa, które miało uderzyć w podmioty żyjące z podatkowych machinacji. Co ciekawe – LOT dostał po kieszeni, bo chciał być uczciwy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.