New York Times oskarżony o zdradę. Trumpowi nie spodobał się artykuł o cyberatakach

Donald Trump oskarża New York Times o zdradę. Mowa o artykule dotyczącym cyberataków wymierzonych w Rosję.
Donald Trump oskarża New York Times o zdradę. Mowa o artykule dotyczącym cyberataków wymierzonych w Rosję. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prezydent USA oskarżył New York Times o wirtualny akt zdrady. Mowa o artykule, w którym dziennik twierdzi, że Stany Zjednoczone przygotowują się do ataków na rosyjską sieć energetyczną.


Tekst mógł zostać uznany za ostrzeżenie skierowane do Władimira Putina. Trump na swoim Twitterze poinformował obserwujących o tym, że jak to ujął – Upadający New York Times – przygotował historię o nasilających się cyberatakach Stanów Zjednoczonych na Rosję.

Zdaniem prezydenta to wirtualny akt zdrady uderzający w dobro USA.

New York Times informował w artykule, że USA z większym nasileniem umieszczają w rosyjskiej sieci energetycznej złośliwe oprogramowanie, które może zostać użyte do cyberataku w razie takiej potrzeby.

Trump zaszkodził Chinom
W maju pisaliśmy w INNPoland, że Donald Trump zakazał amerykańskim firmom prowadzenia jakichkolwiek interesów z firmami, które mogą zagrażać bezpieczeństwu Stanów Zjednoczonych.

Nowe prawo uderzyło przede wszystkim w Huaweia, którego Amerykanie podejrzewają o działania szpiegowskie.

Wojna handlowa trwa najlepsze
Stany Zjednoczone wpisały chińskiego producenta smartfonów na czarną listę. Chiny w odwecie podwyższyli taryfy na amerykańskie produkty. Czas na kolejny ruch.

Może być nim przeniesienie produkcji iPhone'ów poza granice Chin. Foxconn, tajwańska spółka montująca urządzenia ma poza terytorium kraju zakłady odpowiadające za 25 proc. jej możliwości produkcyjnych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.