Branie ślubu się opłaca. Nowożeńcy dostają w kopertach nawet 3 mld zł rocznie

Nowożeńcy dostają w kopertach nawet 3 mld rocznie. Goście rezygnują z dawanie prezentów rzeczowych.
Nowożeńcy dostają w kopertach nawet 3 mld rocznie. Goście rezygnują z dawanie prezentów rzeczowych. Fot . Łukasz Kolewinski / Agencja Gazeta
Firmy monitorujące rynek ślubny dowodzą, że jego wartość w Polsce przekracza 7 mld rocznie. W tym same prezenty dla pary młodej kosztują nawet 3 mld złotych.


Rynek weselny można podzielić na trzy segmenty
Zorganizowanie imprezy weselnej w przypadku 75 proc. ślubów nie przekracza 50 tys. zł – podaje Polsat News. Segment o średnim budżecie, który stanowi 22 proc., mieści się w przedziale 50-150 tys. zł. Natomiast wesel wysokobudżetowych jest około 3 proc., a koszty przekraczają 150 tys. złotych.

Więcej pieniędzy, mniej sprzętów domowych
Prezenty, które najczęściej otrzymują pary młode to oczywiście pieniądze. Rocznie w kopertach znajduje się 2,5-3 mld złotych. Sprzęty AGD, RTV itp. są już rzadkością.

Fiskus pyta nowożeńców o koszt ślubów
Po koniec ubiegłego roku pisaliśmy w INNPoland o tym, że Krajowa Administracja Skarbowa wysyłała pisma do osób biorących ślub, wypytując o koszty przyjęcia i domagając się rachunków i faktur.

Fiskus dość intensywnie rozsyłał do nowożeńców listy z zapytaniami kiedy i gdzie odbyła się impreza weselna, kto filmował, kto grał i ile trzeba było zapłacić. W ten sposób zbierają dowody przeciw domom weselnym działającym w szarej strefie.

Rodzice wydają miliardy na dzieci
Nie tylko wesela pochłaniają ogromne koszty. Również na małe dzieci trzeba przeznaczać ogromne sumy pieniędzy. Jak pisaliśmy niedawno rodzice w Polsce nie oszczędzają na swoich szkrabach. Już na same ubrania, zabawki i buty wydadzą w tym roku grube miliardy złotych.

Dane Euromonitor International, wskazują, że na wyżej wspomniane rzeczy polscy rodzice wydadzą w ciągu roku aż 11 mld zł. Natomiast kolejne trzy lata przyniosą ze sobą trzy dodatkowe miliardy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.