Polacy nie oszczędzają na dzieciach. Wiemy ile wydają na swoje pociechy – są to miliardy

Polscy rodzice wydają na swoje pociechy grube miliardy. Na same zabawki, ubranka i buty przeznaczają 11 mld zł.
Polscy rodzice wydają na swoje pociechy grube miliardy. Na same zabawki, ubranka i buty przeznaczają 11 mld zł. Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta
Dzień dziecka już jutro, więc warto przyjrzeć się wydatkom na najmłodszych. A rodzice w Polsce nie oszczędzają na swoich szkrabach. Już na same ubrania, zabawki i buty wydadzą w tym roku grube miliardy złotych.


Polacy wydają coraz więcej na dzieci
Dane Euromonitor International przygotowane specjalnie dla „Rzeczpospolitej", wskazują, że na wyżej wspomniane rzeczy polscy rodzice wydadzą w ciągu roku aż 11 mld zł. Natomiast kolejne trzy lata przyniosą ze sobą trzy dodatkowe miliardy.

Wyniki obrazują, jak szybko rośnie budżet przeznaczany na dzieci. Warto zauważyć, że w tych wydatkach nie uwzględniono produktów spożywczych, kosmetycznych czy też rozrywki serwowanej najmłodszym.

Kilka tysięcy na komunię
Rodzice dzieci, którym zbliża się komunia, też muszę mieć się na baczności. Pieniądze, jakie trzeba wydać na tę okazję to niemałe sumy. Przy tym wartość prezentów komunijnych jest drobnostką.

Jeśli masz dziewczynkę, wydasz łącznie ok. 900 zł na strój i kilkaset złotych na domówkę lub 2 000 – 3 000 zł na imprezę w lokalu. Łącznie 3 000 – 4 000 złotych w opcji pozadomowej lub 1500 – 1700 zł z posiadówką we własnych 4 kątach. Na chłopcu zaoszczędzisz małe kilkaset złotych.

Drogi prezent na komunię trzeba zgłosić fiskusowi
Wracając do prezentów, to niedawno INNPoland informowało o tym, że drogie prezenty komunijne trzeba zgłaszać fiskusowi.

Pół biedy, jeśli obdarowujący był z dzieckiem spokrewniony. Sytuacja wymaga większej uwagi, jeśli rodzinnych powiązań nie ma. Łatwo bowiem przekroczyć limit ulgi, po którym należy zapłacić podatek.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Bill Gates jest niemożliwy! Żeby nakarmić świat, hakuje... proces fotosyntezy
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"