Sprzedają tylko nawiedzone domy. Mają ich około 500 i można je kupić w promocyjnej cenie

Japońska agencja nieruchomości sprzedaje nawiedzone domy. Ich ceny i lokalizacje są bardzo atrakcyjne.
Japońska agencja nieruchomości sprzedaje nawiedzone domy. Ich ceny i lokalizacje są bardzo atrakcyjne. fot. Rob Young / Wikimedia Commons
Wiele osób w Japonii wierzy, że domy mogą być nawiedzone. Właśnie takie przybytki sprzedaje pewna japońska agencja nieruchomości. W ten sposób można nabyć mieszkanie za ułamek jego wartości, o ile nie boimy się duchów.


Japończycy wierzą, że ci, którzy popełnili samobójstwo, zostali zamordowani lub umarli samotnie mogą prześladować żywych – dowiadujemy się z wideo BBC.

Agent nawiedzonych nieruchomości Akira opowiedział o swoim interesie. Przekonuje, że nawiedzone domy i mieszania są najtańsze w całym Tokio.

Mieszkania kupują osoby o silnych nerwach
Osoby zainteresowane kupnem, to przede wszystkim ludzie, którym brakuje mocnych wrażeń. Często są to młode osoby, które sceptycznie podchodzą do tematu duchów.

Najbardziej przekonująca jest jednak cena i lokalizacja nawiedzonych nieruchomości.

Kupili mieszkania, których nie ma
W Japonii nawiedzone w Polsce nieistniejące. Chodzi o mieszkania przy ulicy Czapelskiej na warszawskiej Pradze Południe, o których pisaliśmy niedawno w INNPoland. Nabywcy kupili lokale, których, jak się okazało, jednak nie ma.

Zamieniły się bowiem w antresole, należące do mieszkań poniżej. Z kolei nabywcy, których nabyte powierzchnie magicznie się powiększyły, do antresoli muszą dopłacić nawet pół miliona. A wcale nie chcą.

Większość Polaków jest za biedna, by dostać kredyt na mieszkanie
Zdolności do uzyskania kredytu hipotecznego nie ma aż 70 proc. polskich rodzin. Bez własnego M są skazani na wieczny wynajem, pożerający większą część ich dochodów – bo jednocześnie są zbyt bogaci, by móc liczyć na lokal komunalny albo pomoc państwa. To pułapka – nieraz na całe życie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.