Ameryka Południowa pogrążona w ciemności. Z powodu awarii dziesiątki milionów ludzi nie ma prądu

Mieszkańcy kilku krajów Ameryki Południowej zostali pozbawieni energii elektrycznej. Bez prądu może być nawet 50 mln ludzi.
Mieszkańcy kilku krajów Ameryki Południowej zostali pozbawieni energii elektrycznej. Bez prądu może być nawet 50 mln ludzi. fot. Dan Nguyen / Flickr
Wszechobecna awaria dotknęła kilak krajów Ameryki Południowej. Mieszkańcy Argentyny, Urugwaju, a także części Brazylii, Paragwaju oraz Chile zostali pozbawieni energii elektrycznej. Bez prądu może być nawet 50 mln ludzi.


Wiadomość o awarii przekazał na Twitterze argentyński dostawca Edesur. Według firmy awaria zasilania jest spowodowana usterką w systemie połączeń elektrycznych.

Jak można przeczytać na profilu – Ogromna przerwa w dostawie energii elektrycznej w Argentynie: miasto, prowincja Buenos Aires i Santa Fe zostały pogrążone w ciemności.

Awaria to nie tylko brak światła i energii elektrycznej. Również ruch na ulicach tamtejszych miast jest znacznie utrudniony.

Jedynym zakątkiem kraju, który nie został pozbawiony światła jest Tierra del Fuego, ponieważ nie jest on podłączony do krajowego systemu elektroenergetycznego.

Awaria prądu w Warszawie
Na początku zeszłego roku pisaliśmy w INNPoland o awarii, do której doszło na warszawskim Mokotowie. Prądu nie było w jednym z największych centrów handlowych w mieście – Galerii Mokotów i całym biurowym zagłębiu na Służewcu.

Warszawskie metro nie kursowało wtedy na odcinku Wilanowska-Kabaty, a w wielu miejscach dzielnicy nie działała również sygnalizacja świetlna.

Rekompensaty za wysokie ceny prądu
Ministerstwo Energii dogadało się z Komisją Europejską w sprawie rekompensat za ceny prądu. Resort poinformował, że rozliczenie wyższych cen prądu za pierwsze półrocze 2019 roku odbędzie się według cen z czerwca 2018 r. Pierwsze rekompensaty najprawdopodobniej trafią do Polaków ok. 20 sierpnia.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.