Zmiany w radzie nadzorczej Agory. Trafił do niej zaufany człowiek PiS-u

W radzie nadzorczej Agory pojawił się zaufany człowiek PiS.
W radzie nadzorczej Agory pojawił się zaufany człowiek PiS. Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta
Rada nadzorcza Agory, wybrana na kolejną kadencję, ma w swoich szeregach nową twarz. Jest nią Tomasz Karusewicz, zaufany człowiek... Joachima Brudzińskiego, wiceprezesa PiS i byłego szefa MSWiA. Kandydaturę mężczyzny poparła przeważająca większość akcjonariuszy.


Człowiek Brudzińskiego
Jak podaje środowy „Puls Biznesu”, w radzie nadzorczej Agory, wydawcy „Gazety Wyborczej”, nastąpiła jedna, poważna zmiana. Jest nią zastąpienie dotychczasowego członka RN Andrzeja Dobosza przez Tomasza Karusewicza, uchodzącego za człowieka Joachima Brudzińskiego z PiS.

Kandydaturę nowego członka nadzoru poparło gro akcjonariuszy, bo ponad 94 proc. Samego Karusewicza rekomendowało PZU, które kontroluje 17,5 proc. Kapitału Agory. Według ekspertów cytowanych przez „PB”, zmiana może oznaczać, że PiS uzyska większy dostęp do wiedzy o sytuacji w Agorze, jednak nie wpłynie na linię programową „Gazety Wyborczej” ani wzrost obecności reklam spółek skarbu państwa u wydawcy.

Kim jest Tomasz Karusewicz?
Karusewicz żył do tej pory w politycznym cieniu. W 2002 r. pełnił funkcję skarbnika zachodniopomorskiego PiS, zaś w 2016 r. był pełnomocnikiem partii w wyborach samorządowych. Kilka miesięcy temu zrezygnował z członkostwa w radzie nadzorczej Grupy Azoty, w których od pewnego czasu ścierały się różne polityczne frakcje.


Agora ma ostatnio na pieńku z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim, który za artykuły na temat wieżowców na Srebrnej poszedł do sądu. Pozew przeciw wydawcy zapowiedział również premier Mateusz Morawiecki, za teksty o zakupie ziem kościelnych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.