Boże Ciało już jutro. Gdzie będzie można zrobić zakupy w długi weekend?

Boże Ciało podlega pod ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Z tego powodu tego dnia sklepy będą zamknięte.
Boże Ciało podlega pod ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele. Z tego powodu tego dnia sklepy będą zamknięte. Fot. Piotr Augustyniak / Agencja Gazeta
W czwartek 20 czerwca obchodzimy święto Bożego Ciała. Z tego powodu godziny funkcjonowania sklepów będą różniły się od standardowych. Warto zaplanować zakupy wcześniej, gdyż w przedłużony weekend czeka nas również niedziela bez handlu.


Sklepy w Boże Ciało
Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu w niedziele w Boże Ciało zakupy zrobimy tylko na stacjach benzynowych oraz w najmniejszych sklepach, jednak w przypadku tych drugich warunkiem jest, by za kasą stanął właściciel.

W czwartek zamknięte pozostaną również sklepy sieci Biedronka, Lidl, Kaufland, Tesco oraz Carrefour, o czym informuje portal TVN24. Decyzje o ewentualnym wydłużeniu godzin pracy w środę zostaną podjęte przez poszczególne sklepy. Informacja na ten temat będzie dostępna do sprawdzenia bezpośrednio w danej placówce.

Niehandlowa niedziela
Z kolei w piątek i sobotę - 21 i 22 czerwca - sklepy będą otwarte normalnie. Inaczej sytuacja ma się w niedzielę 23 czerwca. Jest to niedziela bez handlu i tego dnia otwarte będą jedynie małe sklepy oraz stacje benzynowe.

Warto wspomnieć, że w czwartek i niedzielę otwarte mogą być również sklepy franczyzowe, jeśli za ich ladą staną właściciele. Dotyczy to takich placówek jak Żabka, Globi czy Carrefour Express.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.