Mikrofon w robocie kuchennym z Lidla. Sieć się tłumaczy: „Moduł jest nieaktywny”

W robocie kuchennym z Lidla użytkownicy wykryli mikrofon. Do czego ma służyć?
W robocie kuchennym z Lidla użytkownicy wykryli mikrofon. Do czego ma służyć? mat. prasowe
W robocie kuchennym z Lidla, który jest tańszym odpowiednikiem popularnego Thermomixa, francuscy użytkownicy znaleźli ukryty mikrofon. Urządzenie, umieszczone tuż pod ekranem dotykowym, według ekspertów nie ma żadnego technicznego uzasadnienia. Pojawiły się zatem spekulacje, że produkowane w Chinach i oparte na Androidzie urządzenia podsłuchują swoich użytkowników.


Mikrofon jest nieaktywny
Na odpowiedź ze strony niemieckiej sieci nie trzeba było długo czekać. Lidl, którego wypowiedź przytacza portal marketingprzykawie.pl, wyjaśnił, że obecność mikrofonu może przydać się w przyszłości, gdyż możliwości urządzenia mogą niedługo poszerzyć się o funkcje głosowe.

— W wyposażeniu naszego robota Monsieur Cuisine Connect znajduje się tablet zawierający mikrofon, moduł ten jest natomiast nieaktywny. Jego obecność związana jest z prowadzonymi testami, które mają na celu dalszy rozwój oprogramowania i funkcji robota kuchennego. Zainstalowane oprogramowanie jest aktualnie całkowicie zamkniętym systemem, tylko techniczna ingerencja ze specjalistyczną i wąską wiedzą może umożliwić jakiekolwiek zmiany i modyfikacje — wyjaśnia Lidl w komentarzu.

Inteligentne urządzenia

Urządzenia smart, oparte na IOT, są coraz bardziej popularne, nie tylko za granicą. Na naszym rodzimym rynku powstały AI Speaker, czyli inteligentny głośnik oraz AIS dom, czyli system do zarządzania inteligentnym domem. Oba narzędzia powstały… w garażu, a historię ich powstawania opisaliśmy w INNPoland.pl.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.