Tajemnicza dymisja wiceministra finansów. Filip Świtała odchodzi z resortu

Filip Świtała wiceministrem finansów był od września 2018 r. Przyczyny jego odejścia nie są znane.
Filip Świtała wiceministrem finansów był od września 2018 r. Przyczyny jego odejścia nie są znane. YouTube.com / Telewizja Republika / print screen
Filip Świtała, który pełnił rolę wiceministra finansów, odchodzi ze stanowiska - poinformowało PAP biuro prasowe resortu. Nieoficjalne doniesienia o dymisji wiceministra pojawiły się już wcześniej w „Pulsie Biznesu”.


Nie podano przyczyn
Informacja o dymisji została podana w środę wieczorem, a dziś były wiceminister zdążył zniknąć ze strony resortu. Rzecznik ministerstwa Paweł Jurek w rozmowie z Agencją nie zdradził przyczyn odejścia Świtały. Nie wiadomo również, kto zostanie powołany na nowego wiceministra finansów.

Filip Świtała rolę podsekretarza stanu w ministerstwie finansów pełnił od września 2018 r. Zastąpił Pawła Gruzę, który odszedł do zarządu KGHM. Świtała w resorcie odpowiadał za politykę podatkową, osobiście pilotował większość projektów ustaw, mających na celu uszczelnianie systemu podatkowego i walkę z wyłudzeniami VAT.

Jest współautorem komentarza do ustawy o CIT, autorem komentarzy do wyroków Trybunału Sprawiedliwości oraz wielu publikacji o tematyce podatkowej. Wcześniej pracował też w Komisji Europejskiej.

Zmiany w MF
To już kolejna zmiana w resorcie. Niedawno, bo 4 czerwca powołano nowego ministra finansów. Został nim Marian Banaś, który na stanowisku zastąpił Teresę Czerwińską.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.