Nowy minister finansów ujawnia swoje plany. Wśród nich m.in. uszczelnianie podatków

Nowy minister finansów Marian Banaś ujawnia swoje plany na najbliższe miesiące.
Nowy minister finansów Marian Banaś ujawnia swoje plany na najbliższe miesiące. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Przygotowanie założeń i projektu przyszłorocznego budżetu, dalsze uszczelnienie systemu podatkowego i kolejne ułatwienia dla podatników - oto plany nowego ministra finansów Mariana Banasia na najbliższe miesiące.


Plany nowego ministra
Niedawno wybrany szef resortu w porannej rozmowie w radiu Wnet ogłosił plany Ministerstwa Finansów na najbliższe miesiące.

– Do końca lipca przedstawimy na Radzie Ministrów gotowe założenia i cały budżet, który następnie zostanie skierowany do Sejmu – zapowiedział Banaś.

Dodał, że w 2019 r. Ministerstwo Finansów zakłada wzrost PKB na poziomie 4 proc., zaś prognoza na 2020 r. to 3,7 proc. Przyszły rok ma również przynieść stosunkowo wysoki wzrost w porównaniu do innych krajów UE.

Naprzeciw przedsiębiorcom
Priorytetami dla ministra są podatek od sprzedaży detalicznej, który zacznie być pobierany w najbliższych miesiącach, uszczelnianie systemu podatkowego oraz ułatwienia dla podatników.

– Jednym z głównych założeń, oprócz stabilności finansów publicznych, jest wychodzenie naprzeciw przedsiębiorcom, aby stwarzać dla nich warunki, aby mogli się lepiej rozwijać, czuli się bezpieczniej, nie wyjeżdżali za granicę – tłumaczył minister finansów.

Nowy minister finansów Marian Banaś swoją rolę zaczął pełnić na początku czerwca. Banaś wcześniej był wiceministrem finansów i szefem Krajowej Administracji Skarbowej. Z kierownictwem PiS związany jest od wielu lat - wraz z Lechem Kaczyńskim pracował w Najwyższej Izbie Kontroli, był również doradcą Antoniego Macierewicza, gdy ten pełnił funkcję szefa MSW w latach 90. Na obecnym stanowisku zastąpił Teresę Czerwińską.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.