Wiemy, co dalej z byłą minister finansów. Teresa Czerwińska ma trafić do zarządu NBP

Teresa Czerwińska ma trafić do Narodowego Banku Polskiego, a nie - jak wcześniej spekulowano - do Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Teresa Czerwińska ma trafić do Narodowego Banku Polskiego, a nie - jak wcześniej spekulowano - do Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Teresa Czerwińska, była już minister finansów, najprawdopodobniej trafi do zarządu Narodowego Banku Polskiego. Wcześniej typowano ją do pozycji w Europejskim Banku Inwestycyjnym.


O nowej roli byłej minister finansów pisze money.pl. Według źródeł serwisu, odpowiedni wniosek został już wysłany do Kancelarii Prezydenta i teraz czeka na jego podpis. W zarządzie NBP może zasiadać od sześciu do ośmiu osób. W tej chwili są więc dostępne jeszcze dwa miejsca.

Transfer z fotela szefa resortu do Narodowego Banku Polskiego nie jest niczym nowym. Po 1989 roku taką drogę przeszło aż 7 z 20 ministrów.

Marian Banaś nowym ministrem finansów
Dziś poznaliśmy nazwisko nowego ministra finansów. Został nim Marian Banaś, dotychczasowy wiceminister i szef Krajowej Administracji Skarbowej. Jest mocno związany z PiS - blisko współpracował m.in z Lechem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem.

O dymisji Teresy Czerwińskiej mówiło się od tygodni. Powodem miała być jej niezgoda na obietnice wyborcze PiS (piątka Kaczyńskiego). Czerwińska miała podać się do dymisji po raz pierwszy po uświadomieniu sobie, że w rządowej kasie nie ma wystarczających pieniędzy na spełnienie wszystkich obietnic PiS-u.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Anna SzubertAnna Szubert

1 czerwca w Hali Expo w Łodzi odbędzie się siódma edycja pokazu polskich projektantów Marka Wspiera Markę. To wydarzenie wyjatkowe na skalę Polski.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.