Wiemy, co dalej z byłą minister finansów. Teresa Czerwińska ma trafić do zarządu NBP

Teresa Czerwińska ma trafić do Narodowego Banku Polskiego, a nie - jak wcześniej spekulowano - do Europejskiego Banku Inwestycyjnego.
Teresa Czerwińska ma trafić do Narodowego Banku Polskiego, a nie - jak wcześniej spekulowano - do Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Fot. Paweł Małecki / Agencja Gazeta
Teresa Czerwińska, była już minister finansów, najprawdopodobniej trafi do zarządu Narodowego Banku Polskiego. Wcześniej typowano ją do pozycji w Europejskim Banku Inwestycyjnym.


O nowej roli byłej minister finansów pisze money.pl. Według źródeł serwisu, odpowiedni wniosek został już wysłany do Kancelarii Prezydenta i teraz czeka na jego podpis. W zarządzie NBP może zasiadać od sześciu do ośmiu osób. W tej chwili są więc dostępne jeszcze dwa miejsca.

Transfer z fotela szefa resortu do Narodowego Banku Polskiego nie jest niczym nowym. Po 1989 roku taką drogę przeszło aż 7 z 20 ministrów.

Marian Banaś nowym ministrem finansów
Dziś poznaliśmy nazwisko nowego ministra finansów. Został nim Marian Banaś, dotychczasowy wiceminister i szef Krajowej Administracji Skarbowej. Jest mocno związany z PiS - blisko współpracował m.in z Lechem Kaczyńskim i Antonim Macierewiczem.

O dymisji Teresy Czerwińskiej mówiło się od tygodni. Powodem miała być jej niezgoda na obietnice wyborcze PiS (piątka Kaczyńskiego). Czerwińska miała podać się do dymisji po raz pierwszy po uświadomieniu sobie, że w rządowej kasie nie ma wystarczających pieniędzy na spełnienie wszystkich obietnic PiS-u.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.