Gowin zapowiada repolonizację mediów. „Szanujące się państwo nie może mieć mediów w cudzych rękach”

Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział repolonizację polskich mediów, jeśli w jesiennych wyborach wygra Zjednoczona Prawica.
Wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział repolonizację polskich mediów, jeśli w jesiennych wyborach wygra Zjednoczona Prawica. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Szanujące się państwo i szanujący się naród nie może dopuszczać do tego, żeby większość mediów znajdowała się w cudzych rękach. I to jest pewne zadanie, które stoi przed naszym rządem, jeżeli będziemy nadal sprawować władzę w następnej kadencji - zapowiada wicepremier Jarosław Gowin w przypadku zwycięstwa w jesiennych wyborach.


To nie obsesje
Podczas wizyty w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kartuzach Jarosław Gowin spotkał się z tamtejszymi przedstawicielami biznesu i samorządowcami, jak podaje PAP. W wygłoszonym na miejscu przemówieniu poruszył temat kapitału zagranicznego w mediach, stwierdzając, że polskie media należy repolonizować.

— To nie są żadne obsesje. To jest prosty eksperyment myślowy. Gdybym ja jako Polak był np. właścicielem gazety wychodzącej we Francji, to czym bym się zajmował na co dzień? Na pewno tym, żeby sprzedawać jak najwięcej tej gazety, żeby biznes się kręcił — tłumaczył.

— Ale gdyby doszło do sytuacji konfliktu interesów między Polską a Francją, to jako polski patriota w oczywisty sposób zabiegałbym o to, aby należąca do mnie gazeta prezentowała polski punkt widzenia — dodał.

Repolonizacja mediów
Według wiceministra większość prasy w Polsce należy do niemieckich koncernów. Z tego powodu, gdyby doszło do konfliktu interesów między Polską a Niemcami, to zdaniem Gowina media z niemieckim kapitałem „reprezentują niemiecki punkt widzenia i niemieckie interesy”.


— Ja to widzę w sposób zupełnie czytelny jako minister — skwitował.

Kilka miesięcy temu Jarosław Gowin przemawiał do polskich przedsiębiorców w Muszynie. Zaapelował wtedy o współpracę biznesu z politykami bez względu na ich przynależność partyjną, bo nawet w PiS widzi ludzi, którzy nie rozumieją mechanizmów gospodarczych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła