Premier namawia seniorów do głosowania na PiS. „Jeśli wygramy, będziemy wypłacać Emeryturę Plus”

Mateusz Morawiecki przekonuje, że tzw. trzynastka dla emerytów będzie, jeśli PiS wygra wybory.
Mateusz Morawiecki przekonuje, że tzw. trzynastka dla emerytów będzie, jeśli PiS wygra wybory. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Rząd przekonuje, że program Emerytura Plus będzie kontynuowany pod jednym warunkiem. — Jeśli PiS będzie kontynuowało rządy, mogę zobowiązać się, że będziemy Emeryturę Plus wypłacać — zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na antenie radia RMF FM.


Trzynastka dla emerytów
Podczas rozmowy w RMF FM z Krzysztofem Ziemcem premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że Emerytura Plus będzie dalej wypłacana, jeśli PiS wygra wybory. Podkreślił przy tym, że „to jest to, na czym skupiamy się w najbliższych miesiącach”.

To nie pierwszy raz, gdy premier namawia seniorów do głosowania na PiS. Trzynasta emerytura miała być, według rządowych dokumentów, programem jednorazowym. Tymczasem już w zeszłym miesiącu Mateusz Morawiecki zasugerował, że program Emerytura Plus będzie kontynuowany, jeśli „wyborcy nam zaufają”.

Piątka wedle osi czasu
Premier na antenie mówił również o tzw. piątce Kaczyńskiego. — Ta piątka jest skonstruowana wokół osi czasu życia człowieka. Najpierw 500 Plus, żeby rodzinom było łatwiej wychować i wykształcić dziecko. Później młody człowiek kończy 18 rok życia, dla tych, którzy rozpoczynają pracę już od 1 sierpnia chcemy, żeby praca była bez podatku do 26 roku życia. Dla tych, którzy później decydują się na dziecko, znów jest 500 plus. Potem mamy obniżony ZUS, potem obniżony CIT — wyliczał.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł