ZUS zastępuje pięć maszyn… dwiema. Paradoksalnie obiecuje mniejsze kolejki

W ZUS w kolejkach najczęściej stoją emeryci i przedsiębiorcy. Dzięki nowoczesnym serwerom kolejki mają się zmniejszyć, a praca urzędników stać wydajniejsza.
W ZUS w kolejkach najczęściej stoją emeryci i przedsiębiorcy. Dzięki nowoczesnym serwerom kolejki mają się zmniejszyć, a praca urzędników stać wydajniejsza. Fot. Grzegorz Skowronek / AG
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zainwestował w dwa nowoczesne serwery. Nowe narzędzia zastąpią pięć starych i, jak zapewnia zakład, choć będzie ich mniej, to przyspieszą pracę urzędników oraz zmniejszą kolejki w punktach obsługi.


Mniejsze kolejki w ZUS
Dwa serwery, warte 54 mln zł, zastąpiły pięć starych maszyn, używanych przez kilkanaście ostatnich lat, jak podaje portal money.pl. Nowoczesny sprzęt ma nie tylko usprawnić pracę urzędników - jego efekty odczują również klienci ZUS, którzy często stoją w tasiemcowych kolejkach na salach obsługi.

Najnowszy zakup ma „10-krotnie więcej pamięci operacyjnej, która w przypadku użytkowanego dotychczas sprzętu była już na granicy pełnego wykorzystania” — informuje Zakład. W nowych maszynach również procesory są lepsze, bo aż trzy razy bardziej wydajne. Zaś wydajny sprzęt, jak twierdzi ZUS, równa się wydajniejsza praca urzędników.

Kredyt na urzędnika

ZUS przydałoby się również zadbać o bezpieczeństwo swoich pracowników. Jak pisaliśmy w INNPoland.pl, urzędnicy wrocławskiego oddziału Zakładu narażeni są na oszustów kredytowych, gdyż ich dane osobowe wraz z numerami PESEL są łatwo dostępne w internecie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby