PKL zapowiadają wielkie inwestycje w Tatrach. Władze parku się dziwią, bo wypowiedziały z nimi umowę

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego wypowiedziały umowę z Polskimi Kolejami Linowymi. Mimo to PKL nadal planują na tym terenie inwestycje.
Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego wypowiedziały umowę z Polskimi Kolejami Linowymi. Mimo to PKL nadal planują na tym terenie inwestycje. Fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta
Kosztowne inwestycje pod sztandarem Polskich Kolei Linowych w Tatrzańskim Parku Narodowym stoją pod znakiem zapytania. Choć PKL zapowiedziały ambitne przedsięwzięcia, władze parku nic o tym nie wiedzą. Co więcej wypowiedziały umowy z PKL już rok temu.


Inwestycje bez umowy
Jak podaje Radio Zet, koszt inwestycji, które PKL planują w Tatrach, wynosi ok. 100 mln zł. Budowa ma objąć nowy wyciąg dla narciarzy w Kotle Goryczkowym, zbiornik na wodę i instalacje do sztucznego naśnieżania tras.

Tyle że jest jedno „ale”. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego w zeszłym roku wypowiedziały PKL umowę na korzystanie z terenów. — Od roku nikt z PKL nie podjął rozmów w tej sprawie — mówi rozgłośni dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Co więcej, jak zauważa portal money.pl, Polskie Koleje Linowe planują inwestycje w Tatrach aż do 2025 roku. Pragną przeznaczyć ponad 400 mln zł na rozwój kolejek linowych i infrastrukturę turystyczną m.in. na Kasprowym Wierchu, Jaworzynie Krynickiej oraz nad Soliną.

Spór PKL z TPN
Jak pisaliśmy w zeszłym roku w INNPoland.pl, w środku zimowego sezonu w Tatrach między PKL a TPN wybuchła spora awantura, odbierająca tysiącom turystów możliwość korzystania z jednej z głównych miejscowych atrakcji turystycznych - kolejki na Kasprowy. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego zamknęły ją, domagając się od PKL opłat za korzystanie gruntów pod główną kolejką. Oba podmioty toczą właśnie spór sądowy w tej sprawie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.