Ukraiński pracownik zasłabł w pracy. Szefowa, zamiast mu pomóc, miała wywieźć go do lasu

Polska szefowa porzuciła ukraińskiego pracownika w lesie. Mężczyzna zmarł, a jej grozi 5 lat więzienia.
Polska szefowa porzuciła ukraińskiego pracownika w lesie. Mężczyzna zmarł, a jej grozi 5 lat więzienia. fot. Dariusz Borowicz / Agencja Gazeta
Porzucone ciało mężczyzny zostało znalezione przez leśniczego 13 czerwca pod Skokami w powiecie wągrowieckim. Był to pochodzący z Ukrainy pracownik fizyczny, który zasłabł podczas wykonywania obowiązków. Szefowa, zamiast mu pomóc, wywiozła go do lasu.


Wasyl Czornej był pracownikiem jednego z zakładów produkujących trumny w Wielkopolsce – podaje poznańska Wyborcza. Inni pracownicy firmy tłumaczyli, że Ukrainiec zasłabł i miał drgawki. Poinformowali o tym szefową.

Grażyna F. zabroniła jego kolegom z pracy wzywania pogotowia. Zamiast tego kazała im rozejść się po domach. Byli oni zatrudnieni na czarno, dlatego wzywając pogotowie, mogła wpaść w kłopoty.

Pracownika wywiozła do lasu oddalone od zakładu o 125 km. Została za to zatrzymana w ubiegłym tygodniu pod zarzutem nieudzielenia pomocy oraz nieumyślne spowodowanie śmierci. Grozi jej 5 lat więzienia.

Szefowie-wrogowie to w Polsce norma
Według badań ze złym traktowaniem ze strony szefa spotyka się prawie co drugi Polak. O tym, jakie zagrywki stosują w stosunku do swoich pracowników pisaliśmy w INNPoland.pl.

Badanie Mazowieckiego Centrum Profilaktyki Uzależnień i Wydziału Nauk Humanistycznych SGGW wykazało, że aż 46 proc. pracowników w Polsce często lub bardzo często spotyka się ze złym traktowaniem i wulgarnymi odzywkami szefa.

Coraz mniej pracowników z Ukrainy w Polsce
Po raz pierwszy od lat spadła liczba migrantów zarobkowych z Ukrainy. Agencje zatrudnienia twierdzą, że liczba Ukraińców przyjeżdżających do Polski nie zmalała, jednak liczba firm konkurujących o nich będzie rosła.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Magda StawskaMagda Stawska

Aby trwać trzeba przetrwać. Aby przetrwać trzeba działać. Człowiek od wieków poszukuje sposobów na bezpieczne trwanie.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Piotr BuckiPiotr Bucki

5 listopada 2016 roku portal BuzzFeed opublikował quiz. Do dziś zrobiło go ponad 5 milionów kobiet i kilkuset mężczyzn.