Sebastian Kulczyk wybrał szóstkę wspaniałych. Startupy pchają się do InCredibles drzwiami i oknami

Tegoroczna edycja uznanego już przez środowisko startupowe programu Sebastiana Kulczyka - InCredibles - będzie miała inną niż do tej pory formułę.
Tegoroczna edycja uznanego już przez środowisko startupowe programu Sebastiana Kulczyka - InCredibles - będzie miała inną niż do tej pory formułę. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Jedni chcą, byśmy z Gdańska do Krakowa jechali 35 minut, drudzy wynaleźli coś, co zastępuje plastik. Znamy pierwszych uczestników III edycji programu InCredibles – to Bioceltix, Hyper Poland, MakeGrowLab, ProperGate, Salesbook oraz QNA Technology. Te startupy zostaną pierwszymi uczestnikami tegorocznej, trzeciej już edycji programu InCredibles Sebastiana Kulczyka. Choć program istnieje zaledwie parę lat, startupy pchają się do niego drzwiami i oknami. I trudno się dziwić, bo czeka ich praca z najlepszymi mentorami i ekspertami technologii, jakich ten kraj ma do zaoferowania.


Wspomniana szóstka to zwycięzcy konkursu Start-up Challenge 2019 wyłonieni podczas IV European Start-up Days w Katowicach. Co ciekawe – w nowej formule InCredibles 2019, organizatorzy postawili na współpracę z innymi startupowymi konkursami w Polsce: Start-up Challenge, Business Insider Trends Festival oraz Global Impact Challenge.

Zwycięzcy tych imprez otrzymają szansę skorzystania z szytego na miarę wsparcia mentoringowego. Wezmą udział w warsztatach dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb, międzynarodowych konferencjach poświęconych startupom, a także w spotkaniach z potencjalnymi partnerami biznesowymi, inwestorami i mentorami m.in. w Google for Startups Campus w Londynie.

– Główna zasada naszego programu pozostaje niezmienna. Dajemy naszym InCredibles dostęp do najlepszych mentorów, praktyków, specjalistów wszystkich obszarów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Szczególny nacisk kładziemy na praktyczne aspekty tworzenia i prowadzenia biznesu. To nasz wkład w budowę konkurencyjnego i nowoczesnego ekosystemu startupowego – powiedział Sebastian Kulczyk.


Czym zajmują się zwycięzcy?

Bioceltix to startup biotechnologiczny z branży weterynaryjnej. Firma rozwija weterynaryjne leki biologiczne na bazie komórek macierzystych, celując w schorzenia o wysokim zapotrzebowaniu na nowe metody leczenia. Ich technologia pozwala na seryjną produkcję leku bez konieczności każdorazowego pobierania materiału biologicznego od pacjenta.

Hyper Poland jest startupem oferującym nowy środek transportu umożliwiający przemieszczanie osób lub ładunków z bardzo dużą prędkością, w oparciu o koncepcję zrównoważonego transportu. Stworzony Hyperloop to połączenie pociągu i samolotu (zgodnie z wyliczeniami umożliwi podróż np. z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością bliską prędkości dźwięku). Kapsuła pojazdu porusza się w specjalnej rurze, w której ciśnienie jest tak niskie, jak na wysokości 10 kilometrów, dzięki temu znacząco zredukowany jest opór powietrza. Technologia umożliwia unowocześnienie istniejącej infrastruktury kolejowej do prędkości 300 km/h przy rozsądnym poziomie kosztów (szacunki na bazie poziomu kosztów w Europie Środkowej i Wschodniej rozpoczynają się od ok. 6 mln euro za kilometr infrastruktury).

Z kolei MakeGrowLab to twórca SCOBY, czyli szybko odnawiającego się i w pełni biodegradowalnego materiału, który może być użyty w produkcji np. opakowań jednorazowych zastępujących plastik, tekstyliów czy produktów wnętrzarskich. Materiał SCOBY może rosnąć na odpadach, w pomieszczeniu bez dopływu energii słonecznej, co wyróżnia go z grupy materiałów szybko odnawiających się jak algi czy bambus.

ProperGate jest dostawcą aplikacji webowej do zarządzania logistyką na dużych budowach kubaturowych. Jest ona skierowana do inwestorów (deweloperów) i generalnych wykonawców, którym zależy na optymalizacji kosztów projektu, eliminacji marnotrawstwa czasu i zwiększeniu wydajności logistyki.

Tymczasem Salesbook to aplikacja sprzedażowa i prezentacyjna dla handlowców mobilnych, których zadaniem jest dotarcie do klienta, analiza jego potrzeb oraz zaprezentowanie i konfiguracja produktu. Aplikacja wykorzystywana była przez Prudential do sprzedaży polis na życie, Mercedesa do sprzedaży samochodów, BMW do sprzedaży motocykli, Innogy, Fortum, Axpo – do sprzedaży energii.

Szósta firma nosi nazwę QNA Technology i zajmuje się projektowaniem i wytwarzaniem koloidalnych nanostruktur półprzewodnikowych oraz modyfikacją ich powierzchni. Ich technologie mogą znaleźć zastosowanie w fotowoltaice oraz w hodowli roślin. Spółka opracowała globalnie unikalną technologię przepływową umożliwiającą powtarzalną syntezę dużych ilości kropek kwantowych o bardzo wysokiej jakości.

InCredibles 2019 to już trzecia edycja akceleratora Sebastiana Kulczyka. Pierwsze dwie edycje pozwoliły spośród 729 projektów wyłonić 10 laureatów, którzy dostali wsparcie 60 mentorów przepracowując wspólnie w sumie ponad 200 godzin.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby