Prześcignęli Lidla. To do tego sklepu najchętniej chodzą młodzi Polacy

Biedronka i Lidl to najpopularniejsze sklepy w grupie wiekowej od 18 do 34 lat.
Biedronka i Lidl to najpopularniejsze sklepy w grupie wiekowej od 18 do 34 lat. 123rf.com
Biedronka czy Lidl? W walce o grosze wydawane z kieszeni młodych Polaków łeb w łeb idą dwa popularne dyskonty. Jednak najczęściej wybieranym na razie okazują się sklepy portugalskiej sieci.


Biedronka wygrywa
Badań sprawdzających, które sklepy najchętniej odwiedzają młodzi Polacy pomiędzy 18. a 34. rokiem życia, aktywnie korzystający ze smartfonów, dokonała firma Proxi.cloud. Wzięło w nich udział ponad 200 tys. konsumentów. Wykazano, że najchętniej na zakupy wybierają się do Biedronki.

„Młody użytkownik smartfona pojawia się w Lidlu średnio 2,5 razy na kwartał, a w Biedronce - 3,5. Ponad połowa badanych klientów niemieckiej sieci bywa w jej sklepie tylko raz. 27 proc. odbywa trzy lub więcej wizyt, a 19 proc. - dwie. U konkurencji pojedyncze odwiedziny dot. 42 proc. analizowanych osób. 39 proc. jest tam trzy albo więcej razy, a 19 proc. - dwa” – czytamy na portalu WiadomosciHandlowe.pl, który przywołał wyniki badań.

Lepsza lokalizacja
Mocniejsza pozycja Biedronki może wynikać z charakteru i lokalizacji jej placówek – sklepy portugalskiej sieci częściej lokowane są na osiedlach i łatwo można dojść do nich pieszo. Do Lidla nierzadko trzeba dojechać samochodem, którego młodzi ludzie często jeszcze nie posiadają.


Średni wynik odwiedzin dyskontów wśród młodych ludzi - 2,5 lub 3,5 wizyty na kwartał - nie jest częsty. Skąd wziął się tak niski wskaźnik? Jak tłumaczą eksperci Proxi.cloud, wynika to z młodego wieku badanych osób. Często zamawiają oni gotowe dania do domów, a zakupy spożywcze robią w internecie lub w mniejszych, osiedlowych sklepach.

Nie tylko wśród młodych Biedronka bije rekordy popularności. Według danych BrandIndex, w Biedronce zakupy robi 75 proc. dorosłych Polaków. Lidl nie zostaje daleko w tyle, bo przyciąga prawie 60 proc. społeczeństwa, a na dodatek cieszy się najwyższym wskaźnikiem rekomendacji – poleca go połowa narodu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.