3 sekundy warte 1700 zł. Ważny wyrok w sprawie odszkodowania za opóźniony lot

3 sekundy przesądziły o odszkodowaniu.
3 sekundy przesądziły o odszkodowaniu. Fot. Jacek Łagowski / Agencja Gazeta
Wyrok w sprawie lotu opóźnionego o 3 godziny i 3 sekundy zapadł na korzyść klienta. Rozprawa w Sądzie Okręgowym w Warszawie zakończyła się, a wymiar sprawiedliwości uznał, że 3 sekundy przesądziły o obowiązku wypłaty odszkodowania przez przewoźnika.


Odszkodowanie za spóźnienie samolotu
Unijne prawo stanowi, że odszkodowanie z tytułu opóźnienia lotu przysługuje pasażerom, gdy wynosi ono przynajmniej 3 godziny – pisze aircompensa.com.

Pod uwagę jest brana godzina przewidywanego przylotu i rzeczywisty moment otwarcia drzwi po wylądowaniu w celu umożliwienia wyjścia pasażerom.

Natomiast jak uznał sąd – planowany czas przylotu samolotu wykonującego rejs z 20 kwietnia 2017 r. to 14:45:00, zaś zakończenie kołowania i otwarcie drzwi nastąpiło o 17:45:03. Zarzut braku opóźnienia spełniającego warunki rozporządzenia był w związku z tym zdaniem Sądu Rejonowego nietrafny.

Zwycięską stroną postępowania była firma Passenger Rights S.A. – właściciel marki DelayFix.com, o czym poinformował nas jej przedstawiciel.

Ryanair zapłaci za poparzenie pasażerki gorąca czekoladą
Mała Amerykanka podczas lotu z Rzymu do Krakowa poparzyła się gorącą czekoladą podaną przez obsługę. Rodzice 8-latki w końcu doczekali się wyroku – o czym pisaliśmy w INNPoland.pl. Dostaną od linii lotniczych Ryanair odszkodowanie w wysokości 150 tys. euro.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.