Dziewczynka poparzona w samolocie do Krakowa. Ryanair słono za to zapłaci

Rodzice poparzonego dziecka pozwali Ryanair. Po kilku latach w końcu padł wyrok. Firma zapłaci 150 tys. euro odszkodowania.
Rodzice poparzonego dziecka pozwali Ryanair. Po kilku latach w końcu padł wyrok. Firma zapłaci 150 tys. euro odszkodowania. Fot. Lukasz Cynalewski / Agencja Gazeta
Mała Amerykanka podczas lotu z Rzymu do Krakowa poparzyła się gorącą czekoladą podaną przez obsługę. Rodzice 8-latki w końcu doczekali się wyroku. Dostaną od linii lotniczych Ryanair odszkodowanie w wysokości 150 tys. euro.


Dziewczynka podczas lotu upuściła papierowy kubek z gorącym napojem przez co doznała poważnych poparzeń. Jak podaje „Fakt” – do dziś pozostały jej blizny. Na pokładzie samolotu byli też rodzice dziewczynki. Matka widząc płaczące dziecko szybko zareagowała. Niestety to nie wystarczyło i na ciele dziewczynki pojawiły się pęcherze i zeszła skóra.

Dziewczynka trafiła do szpitala, rodzice pozwali linie lotnicze
Amerykanka została przetransportowana helikopterem z lotniska w Krakowie do szpitala. Następnie była leczona w Toronto i Kalifornii. Jej rodzice postawili firmę lotniczą przed sądem. Uznali, że linie lotnicze nie zadbały o odpowiednie bezpieczeństwo, serwując napoje małoletnim.

Rodzicom dopiero po trzech latach od wypadku udało się wywalczyć odszkodowanie od firmy, która zaprzeczała postawionym zarzutom.

Praca w Ryanair
Niedawno pisaliśmy w INNPoland.pl o zdjęciu załogi samolotu Ryanair. Sześć osób z załogi uwięzionego przez pogodę w Maladze samolotu próbowało spać na podłodze.

Fotografia wpisała się w konflikt między tanim przewoźnikiem, a pracownikami linii – wypychanymi na samozatrudnienie i obciążanymi kolejnymi wydatkami. Finał tego zdarzenia jeszcze bardziej pogrążył pracowników.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.