Piekło zamarzło. Polski Burger King po raz pierwszy w historii oferuje burgera bez mięsa

Burger King wprowadza burgera bez mięsa - Vege Burger.
Burger King wprowadza burgera bez mięsa - Vege Burger. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Burger King do swojej oferty w polskich lokalach wprowadził Vege Halloumi Kinga, czyli bezmięsnego burgera. Polska jest jednym z pierwszych krajów, w których dostępna jest nowa kanapka.


W skład nowego burgera wchodzi oczywiście maślana bułka, ale głównym składnikiem są dwa plastry sera Halloumi. Do tego został dodany pomidor, cebulka, majonez i sałata.

Nowego burgera można spróbować we wszystkich 62 polskich lokalach Burger Kinga.

Polska jest jednym z pierwszych krajów gdzie wprowadzono vegeburgera. Wcześniej pojawił się on w Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

Sojusz wegan i mięsożerców
Jak pisaliśmy niedawno w INNPoland.pl, właściciel wegańskiej restauracji Wegeguru Michał Kiciński, który jest równocześnie współtwórcą CD Projektu, włączył się w nową inicjatywę o nazwie Real Food. Współpracuje w jej ramach założycielami sieci burgerowni Bobby Burger. Oprócz kapitału do nowo powstałej grupy Kiciński wnosi również swoją knajpę.

Spróbowaliśmy tajemniczego "wegemięsa"
Redakcja INNPoland.pl testowała mięso powstałe z roślin, które smakuje jak prawdziwa wołowina. To dzięki specjalnemu sosowi, nazwijmy go "roślinną krwią". Google chciał kupić producenta tego "niemięsa" za 200-300 mln dol.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.