Piekło zamarzło. Polski Burger King po raz pierwszy w historii oferuje burgera bez mięsa

Burger King wprowadza burgera bez mięsa - Vege Burger.
Burger King wprowadza burgera bez mięsa - Vege Burger. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Burger King do swojej oferty w polskich lokalach wprowadził Vege Halloumi Kinga, czyli bezmięsnego burgera. Polska jest jednym z pierwszych krajów, w których dostępna jest nowa kanapka.


W skład nowego burgera wchodzi oczywiście maślana bułka, ale głównym składnikiem są dwa plastry sera Halloumi. Do tego został dodany pomidor, cebulka, majonez i sałata.

Nowego burgera można spróbować we wszystkich 62 polskich lokalach Burger Kinga.

Polska jest jednym z pierwszych krajów gdzie wprowadzono vegeburgera. Wcześniej pojawił się on w Szwecji oraz Wielkiej Brytanii.

Sojusz wegan i mięsożerców
Jak pisaliśmy niedawno w INNPoland.pl, właściciel wegańskiej restauracji Wegeguru Michał Kiciński, który jest równocześnie współtwórcą CD Projektu, włączył się w nową inicjatywę o nazwie Real Food. Współpracuje w jej ramach założycielami sieci burgerowni Bobby Burger. Oprócz kapitału do nowo powstałej grupy Kiciński wnosi również swoją knajpę.

Spróbowaliśmy tajemniczego "wegemięsa"
Redakcja INNPoland.pl testowała mięso powstałe z roślin, które smakuje jak prawdziwa wołowina. To dzięki specjalnemu sosowi, nazwijmy go "roślinną krwią". Google chciał kupić producenta tego "niemięsa" za 200-300 mln dol.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.