Uwaga na SMS-y i e-maile od komornika. To nowy sposób oszustów na wyłudzenie pieniędzy

Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod komorników. Wysyłają oni sms-y i e-maile z informacją o egzekucji.
Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami podszywającymi się pod komorników. Wysyłają oni sms-y i e-maile z informacją o egzekucji. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Oszuści znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy. Tym razem to sposób „na komornika”. Potencjalna ofiara otrzymuje sms lub e-mail informujący o egzekucji komorniczej oraz wezwanie do uregulowania zadłużenia.


Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze poprzez SMS-y i e-maile. W nich oszuści podszywający się pod komorników proszą o uregulowanie zadłużenia pod adresem wskazanym w wiadomości.

– W związku z licznymi zgłoszeniami dotyczącymi otrzymania sms o treści: “Krajowa Rada Komornicza informuje o wszczęciu postępowania z tytułu nie uregulowania spłaty zadłużenia 2,58 PLN. Prosimy o wpłatę /tu link odsyłający komornik-gov(…)/” – biuro przybliża treść wiadomości.

ZUS ostrzega przed nowym oszustwem
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega swoich klientów przed fałszywymi mailami zatytułowanymi „Składka”. Otwarcie załączników z wiadomości grozi zainfekowaniem komputera i kradzieżą wrażliwych danych.

Oszuści podszywają się pod dostawców energii
Mail od dostawcy energii elektrycznej z wezwaniem do zapłaty? Uwaga, to mogą być oszuści, podszywający się pod firmę. Przed naciągaczami ostrzega Polska Grupa Energetyczna.

– Do PGE docierają sygnały od osób, które otrzymują fałszywe wiadomości e-mail wzywające do uregulowania rzekomych zaległych należności – ostrzega PGE.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"
0 0"Piętno głupiej dziewczynki we mnie zostało". Tak po latach czują się ofiary mobbingu