Nieznana strona festiwalu Pol'and'Rock w Kostrzynie. Szkoda, że nie mówi się o tym głośniej

Walka z plastikiem i najnowocześniejsze udogodnienia dla niesłyszących czekają na Pol'and'Rock 2019
Walka z plastikiem i najnowocześniejsze udogodnienia dla niesłyszących czekają na Pol'and'Rock 2019 Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
Już za kilka dni wystartuje jubileuszowy, 25. Pol’and’Rock Festival. Na początku był stosunkowo niewielką imprezą, dziś pełnymi garściami czerpie z nowoczesnych technologii i idei. Ba, bez nich nie miałby najmniejszego sensu.


Carsharing - sposób na dojazd do Kostrzyna
Zawirowanie z pociągami na Pol’and’Rock Festival sprawiło, że w tym roku jeszcze więcej osób zdecydowało się na przyjazd własnym pojazdem. Zresztą nie tylko własnym, bo już od kilku lat sporo ludzi podróżuje na festiwal wspomagając się aplikacją BlaBlaCar.


Jeżeli wybierasz się na Pol'and'Rock i jesteś kierowcą z wolnymi miejscami w swoim samochodzie, możesz zaoferować swój przejazd na BlaBlaCar, aby podzielić się kosztami podróży. Jeżeli jesteś pasażerem, możesz w prosty sposób wyszukać osoby, która oferuje w tym terminie przejazd do Kostrzyna.

Plecaki Sound Touch Set
Jedną z najciekawszych technologicznych propozycji Pol'and'Rock są specjalne plecaki dla osób niesłyszących. W strefie Mastercard na terenie festiwalu osoby niesłyszące będą mogły wypożyczyć takie sprzęty, które umożliwią im odczuwanie dźwięków.


Sfinansował je Mastercard, zostały stworzone we współpracy z Dentsu Aegis Network i fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy wykorzystano je rok temu.Rozwiązanie nazwane Sound Touch Set powstało na bazie kilku elementów: plecaka z wbudowanymi subwooferami, słuchawek z przewodzeniem kostnym oraz przekaźników transmitujących muzykę na żywo bezpośrednio z reżyserki dźwięku.

Jak to działa? Plecak wykorzystuje drgania przenoszone na plecy osoby niesłyszącej oraz na kości jej czaszki. Czaszka jest świetnym rezonatorem i dzięki temu zapewnia niesamowite wrażenia – użytkownik plecaka odbiera muzykę całym swoim ciałem.

To niejedyne ułatwienie dla osób niesłyszących – wszystkie spotkania z ciekawymi ludźmi na Pol’and’Rock będą tłumaczone na język migowy. Tradycyjnie, bez udziału technologii.

Mniej plastiku na Pol’and’Rock
Organizatorzy zwracają za uwagę na sprawy ekologii. W tym roku piwo będzie sprzedawane w kubkach z plastiku pochodzącego z recyclingu i nadających się do ponownego przetworzenia. Będzie też można skorzystać z kubków wielorazowych. Punkty gastronomiczne znacznie zredukują zużycie plastiku, który już dosłownie zjadamy.

W festiwalowym sklepie Lidla oprócz pieczywa, przekąsek oraz podstawowych przyborów higienicznych znajdą się także produkty biodegradowalne: sztućce, naczynia jednorazowe (kubki papierowe, talerze papierowe, tacki papierowe), słomki oraz artykuły higieniczne.

Organizatorzy przygotowali kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci, będzie też mnóstwo punktów, w których będzie można się ich pozbyć. W jednej ze stref staną też recyklomaty, gdzie za wrzucone puszki i butelki otrzymacie punkty — a za punkty gadżety.

W ramach akcji Zaraz Będzie Czysto na polu pojawi też się między innymi 38 punktów zrzutu śmieci oraz 4 punkty segregacji śmieci.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Zrobił aplikację, bo chciał pomóc mamie. Okazała się takim hitem, że rzucił pracę i założył firmę
DZIEJE SIĘ 0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
DZIEJE SIĘ 0 0Przepis PiS-u na bezkarność. Człowiek partii na czele najważniejszego organu kontroli w państwie
BIZNES 0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł