PKP Intercity szykuje się do festiwalu Pol'and'Rock. Ważne zmiany w rozkładzie jazdy pociągów

Będą pociągi na Pol'and'Rock Festival. Zabiorą je z innych tras.
Będą pociągi na Pol'and'Rock Festival. Zabiorą je z innych tras. Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta
Informacje o wstrzymaniu sprzedaży biletów na dużą liczbę przejazdów pojawiły się w komunikatach na stronie PKP Intercity. Okazuje się, że ma to związek z mobilizacją przewoźnika w celu umożliwienia pasażerom dojazdu na Pol'and'Rock Festival.


Pociągi do Kostrzyna
Najpierw miało w ogóle ich nie być, a teraz zabierają je z innych tras. Pociągi jednak zawiozą festiwalowiczów do Kostrzyna. Na rzecz tej podróży poświęcono nawet sporą liczbę pociągów z innych połączeń.


Przewoźnik potwierdza, że aby obsłużyć dodatkowe połączenia i wzmocnić te rozkładowe w czasie festiwalu, musiał okroić zestawienie części innych pociągów – podaje branżowy Rynek Kolejowy. Ograniczenia potrwają od końca lipca do 4 sierpnia.

Zmiany w rozkładzie PKP Intercity
Rzecznik prasowy PKP IC Katarzyna Grzduk zapewnia, że zawieszeniu ulegną te połączenia, których brak nie wpłynie na pogorszenie warunków podróżowania, bo charakteryzują się one umiarkowaną lub małą frekwencją.

Dane PKP PLK wskazują, że zamówienia na pociągi dodatkowe do Kostrzyna złożyły – Przewozy Regionalne (53 pociągi, w tym 12 komercyjnych i 41 na zlecenie niektórych samorządów województw), Koleje Wielkopolskie (2 pociągi), Koleje Mazowieckie (4 pociągi), Arriva RP (8 pociągów). PKP Intercity SA uruchomi 3 dodatkowe pociągi, do kolejnych 12 dołączy 37 dodatkowych wagonów i wydłuży trasy 4 pociągów tak, by przebiegały przez Kostrzyn – wylicza portal.

Jak dojechać na Pol'and'Rock Festival?
Do Antyradia i WOŚP po informacji o braku pociągów zaczęli zgłaszać się ludzie dysponujący busami oraz przewoźnicy, gotowi do niesienia pomocy tzw. woodstockowiczom. Na facebookowym profilu Antyradia powstała też specjalna grupa dla osób, które będą podróżowały samochodami i mają miejsce, by zabrać innych do Kostrzyna.


Lidl na Pol'and'Rock Festival
Jeśli myśleliście, że otwarcie sklepu na festiwalu muzycznym jest czymś prostym, rzućcie okiem na dane, które udostępnił Lidl. Ta sieć uruchomi swój sklep na Pol’and’Rock Festival w Kostrzynie na Odrą. Sama ekipa Lidla będzie liczyć aż 240 osób.

Starań, by funkcjonował on jak najsprawniej, dokładać będzie ponad 240-osobowa załoga Lidl z całej Polski. To nie tylko pracownicy sklepów, ale festiwalową drużynę zasilą także pracownicy administracji, biura sprzedaży i centrali.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Para Polaków zrobiła biznes... na psich głowach. Sprzedają swoje rzeźby na całym świecie
0 0Stoją w kolejkach, kupują buty i sprzedają je drożej. Na parze zarabiają nawet 5 tys. zł
0 0E-sport w Polsce potrzebuje pracowników. Ale uczelnie nie potrafią ich kształcić
0 0Pływa w syrenim ogonie i uczy tego innych. "Dla syren nie ma górnej granicy wiekowej"
0 0"Piętno głupiej dziewczynki we mnie zostało". Tak po latach czują się ofiary mobbingu