Instagram i WhatsApp zmienią nazwy. Ma być widać, że należą do Facebooka

Należące do Facebooka aplikacje Instagram i WhatsApp zmienią nazwy
Należące do Facebooka aplikacje Instagram i WhatsApp zmienią nazwy 123rf.com
Aplikacje Instagram i WhatsApp należą do Facebooka. Jednak według technologicznego giganta obecnie nie jest to za bardzo widoczne. Z tego powodu oba programy zostaną przemianowane na „Instagram od Facebooka” i „WhatsApp od Facebooka” - tak, by nikt nie miał wątpliwości, od kogo pochodzą obie usługi.


Żeby było wiadomo
Zaczęło się od spekulacji wśród amerykańskich mediów technologicznych, by ostatecznie informację na temat rebrandingu obu mediów potwierdził amerykański portal businessinsider.com. Serwisowi udało dotrzeć się do rzecznika prasowego Facebooka, Bertiego Thomsona, który przyznał, że medialne doniesienia są prawdziwe.

Jak wyjaśnił przedstawiciel prasowy, ma to podkreślić, że Instagram i WhatsApp należą do Facebooka. Nowa nazwa nie będzie widoczna na głównych ekranach telefonów, lecz pojawi się w sklepach z aplikacjami i w samych aplikacjach. Napis Facebook zostanie umieszczony na przodzie i w centrum w obu logach.

Kontrowersje wokół Facebooka

„To rzucająca się w oczy zmiana, która może wywołać wiele kontrowersji. Marka Facebooka w ciągu ostatnich dwóch lat została naznaczona wieloma skandalami, podczas gdy WhatsApp i Instagram trzymały się z dala od kryzysu. Przez lata warta 535 mld dol. firma wydawała się być zadowolona z zarządzania aplikacjami na odległość i pozwalała im działać jako niezależnym zespołom o znacznej autonomii. Jednak ostatnio Facebook próbuje scentralizować swoją władzę, wywołując tym napięcia i obawy wśród pracowników” – podsumowuje portal.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.