Jest nowy termin składania wniosków o tańszy prąd. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Andrzej Duda znów podpisuje. Tym razem to ustawa zmieniająca termin oświadczeń ws. cen prądu. Nowy termin na złożenie wniosków o zamrożenie cen prądu to 13 sierpnia 2019 r.
Andrzej Duda znów podpisuje. Tym razem to ustawa zmieniająca termin oświadczeń ws. cen prądu. Nowy termin na złożenie wniosków o zamrożenie cen prądu to 13 sierpnia 2019 r. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy wydłużającą termin składania wniosków o tańszy prąd. Ostateczny termin został ustalony do 13 sierpnia 2019 roku.


Oświadczenie powinni złożyć odbiorcy końcowi spoza gospodarstw domowych, niebędący średnimi i dużymi przedsiębiorcami. To pozwoli na zamrożenie cen energii elektrycznej na poziomie z 2018 roku.

Przekładanie terminów
Najpierw termin na składanie wniosków ws. niższej ceny prądu został przesunięty z soboty 27 lipca na poniedziałek 29 lipca. Mimo to wielu przedsiębiorców i tak nie zdążyło złożyć potrzebnych dokumentów, by utrzymać dotychczasowe ceny prądu.

Potem termin został przedłużony ponownie, tym razem o dwa tygodnie. Aż ostatecznie poprawkę do ustawy zaproponowanej przez minister Emilewicz podpisał prezydent.

Teraz trudno będzie o przedsiębiorcę. który nie wyrobi się w terminie. Jeśli jednak znajdzie się jakiś gapowicz to zapłaci nawet 70 proc. więcej za prąd.

Jak złożyć wniosek?
Obowiązek składania wniosków do sprzedawców energii elektrycznej nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Według ustawy ws. cen prądu, dokumenty muszą złożyć mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych.

Co zrobić, aby złożyć wniosek? Wystarczy pobrać go ze strony firm energetycznych, od których firmy kupują prąd lub ściągnąć go ze strony Ministerstwa Energii, po czym wydrukować, wypełnić i dostarczyć osobiście, pocztą lub w niektórych przypadkach za pośrednictwem e-maila. Tu wzór wniosku do pobrania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Są zarzuty dla zamieszanych w aferę SK Bank Wołomin. Jeden z największych przekrętów ostatnich lat
0 0Tak kantują turystów Holendrzy. Ujawniono skandal na kwiatowym targu
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła