Jest nowy termin składania wniosków o tańszy prąd. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Andrzej Duda znów podpisuje. Tym razem to ustawa zmieniająca termin oświadczeń ws. cen prądu. Nowy termin na złożenie wniosków o zamrożenie cen prądu to 13 sierpnia 2019 r.
Andrzej Duda znów podpisuje. Tym razem to ustawa zmieniająca termin oświadczeń ws. cen prądu. Nowy termin na złożenie wniosków o zamrożenie cen prądu to 13 sierpnia 2019 r. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy wydłużającą termin składania wniosków o tańszy prąd. Ostateczny termin został ustalony do 13 sierpnia 2019 roku.


Oświadczenie powinni złożyć odbiorcy końcowi spoza gospodarstw domowych, niebędący średnimi i dużymi przedsiębiorcami. To pozwoli na zamrożenie cen energii elektrycznej na poziomie z 2018 roku.

Przekładanie terminów
Najpierw termin na składanie wniosków ws. niższej ceny prądu został przesunięty z soboty 27 lipca na poniedziałek 29 lipca. Mimo to wielu przedsiębiorców i tak nie zdążyło złożyć potrzebnych dokumentów, by utrzymać dotychczasowe ceny prądu.

Potem termin został przedłużony ponownie, tym razem o dwa tygodnie. Aż ostatecznie poprawkę do ustawy zaproponowanej przez minister Emilewicz podpisał prezydent.

Teraz trudno będzie o przedsiębiorcę. który nie wyrobi się w terminie. Jeśli jednak znajdzie się jakiś gapowicz to zapłaci nawet 70 proc. więcej za prąd.

Jak złożyć wniosek?
Obowiązek składania wniosków do sprzedawców energii elektrycznej nie dotyczy jedynie gospodarstw domowych. Według ustawy ws. cen prądu, dokumenty muszą złożyć mikro i mali przedsiębiorcy, szpitale, jednostki sektora finansów publicznych.

Co zrobić, aby złożyć wniosek? Wystarczy pobrać go ze strony firm energetycznych, od których firmy kupują prąd lub ściągnąć go ze strony Ministerstwa Energii, po czym wydrukować, wypełnić i dostarczyć osobiście, pocztą lub w niektórych przypadkach za pośrednictwem e-maila. Tu wzór wniosku do pobrania.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.