Wiemy już, gdzie przejdą twórcy Gry o tron. Podpisali kontrakt na 200 mln dolarów

Twórcy Gry o tron przeszli do Netflixa za 200 mln dolarów.
Twórcy Gry o tron przeszli do Netflixa za 200 mln dolarów. Fot. Flickr.com/ Gage Skidmore / CC BY-SA 2.0
Aż 200 mln dolarów – tyle według nieoficjalnych informacji zapłaci Netflix twórcom „Gry o tron” za przejście pod jego skrzydła. To na Netfliksie obejrzymy filmy i seriale Davida Benioffa i D.B. Weissa.


Jak podaje serwis Deadline, który jako pierwszy podał informację o przejściu Benioffa i Weissa do Netflixa, negocjacje trwały już od kilku miesięcy. Twórców „Gry o tron” usiłowali do siebie przyciągnąć praktycznie wszyscy liczący się gracze: poza Neflixem w negocjacjach uczestniczyli m.in. Disney oraz Amazon. Samo HBO dość szybko zrezygnowało z prób zatrzymania Benioffa i Weissa.

Według serwisu The Hollywood Reporter, umowa Benioffa i Weissa opiewa na kwotę 200 milionów dolarów. Stawia to twórców „Gry o tron” na równi z Shondą Rhimes czy Ryanem Murphym - innymi słynnymi twórcami telewizyjnymi, którzy zdecydowali się na współpracę z Netflixem.

Oczekiwania z pewnością będą ogromne: „Gra o tron” była nie tylko gigantycznym hitem wśród publiczności, ale trzykrotnie wygrała również prestiżową nagrodę Emmy dla najlepszego serialu dramatycznego. Trudno jednak powiedzieć kiedy światło dzienne ujrzy produkcja dla Netflixa: Benioff i Weiss muszą wcześniej wypełnić wcześniejsze zobowiązania. W tym momencie pracują m.in. nad nową trylogią „Star Wars” dla Disneya.


Spadek wartości Netflixa
W drugim kwartale 2019 roku Netflix odnotował największą dotychczas stratę subskrybentów w USA - stracił w tym okresie 126 tys. amerykańskich użytkowników. Nie jest to jeszcze powód do paniki - na całym świecie z serwisu korzysta ok. 151,5 mln osób. Trend ten jednak na pewno firmę zaniepokoił, zwłaszcza w kontekście nadchodzącej rywalizacji z platformą streamingową Disney Plus, która ma zostać uruchomiona za kilka miesięcy.

Po ogłoszeniu wyników Netflixa kurs akcji amerykańskiego giganta spadł aż o 10 proc. W ciągu tygodnia od ogłoszenia wyników firma straciła na wartości 26 mld dolarów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.