Najbardziej wyczekiwana funkcja Map Google nareszcie w Polsce. Tak działa Live View

Nowa funkcja Map Google Live View pomoże sprawnie poruszać się po miastach.
Nowa funkcja Map Google Live View pomoże sprawnie poruszać się po miastach. 123rf.com
Mapy Google są dzisiaj nieodłącznym towarzyszem podróży. Choć posiadanie na wyciągnięcie ręki aktualnej mapy praktycznie każdego miejsca, w którym możemy się znaleźć, to niesamowite ułatwienie - to nie eliminuje ono trywialnego problemu odczytania mapy. Czasem po prostu trudno stwierdzić, gdzie powinniśmy się kierować. Aż do teraz.


W Polsce nareszcie dostępna jest Live View - nowa funkcja Map Google, która ma pomóc pieszym w sprawnym poruszaniu się po miastach. Wykorzystuje do tego rozszerzoną rzeczywistość (AR). O wprowadzeniu nowości poinformowało Google Polska.

Jak działa Live View?
Wystarczy, że znajdując się w Mapach Google "pokażemy" im otoczenie za pomocą aparatu znajdującego się w naszym telefonie. We właściwym kierunku poprowadzą nas strzałki i wskazówki umieszczone na górze mapy. Live View działa w polskich miastach, w których dostępne są zdjęcia Street View, jak również w wielu innych miastach w Europie i na świecie. To wciąż jednak wersja beta: w ostatnich miesięcy Google testowało nową funkcję ze społecznością Lokalnych przewodników i użytkowników Pixela, a od tego tygodnia rozszerzamy wersję beta na urządzenia z Androidem i iOS, które obsługują ARCore i ARKit.

Zmiany w Gmailu
Wiosna tego roku Google odświeżyło swój inny flagowy produkt: pocztę Gmail. Uzyskała ona m.in. nowy layout, pojawił się tryb prywatnych wiadomości oraz możliwość zaplanowania wysyłki maila w dowolnym terminie.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.