Jesteś programistą, lubisz jeżdzić na rowerze i chcesz pomagać? To konkurs dla ciebie

Rusza Bike IT Challenge - rowerowe wyzwanie dla pracowników firm IT i okazja do pomagania innym.
Rusza Bike IT Challenge - rowerowe wyzwanie dla pracowników firm IT i okazja do pomagania innym. Fot. Flickr.com/ Miguel Barroso / CC BY-SA 2.0
Jazda na rowerze jest – według badań przeprowadzonych przez ALAN Systems – najczęściej wybieraną przez programistów aktywnością fizyczną. Właśnie do pracowników sektora IT skierowana jest organizowana przez Activy akcja. Jej uczestnicy będą mogli również wesprzeć UNICEF – na cele charytatywne przekazana będzie część kwoty z pakietów startowych.


W ten sposób uczestnicy będą mogli zrobić coś dla siebie (codzienna dawka ruchu podczas dojazdu rowerem do pracy może zwiększyć produktywność nawet o 15 proc.!), przy okazji pomagając też innym.

Na czym polega wyzwanie?
Bike IT Challenge to wyzwanie, w którym uczestnicy mogą zdobywać punkty za dojazdy do pracy i inną regularną aktywność rowerową. Do rywalizacji przystępują 5-osobowe drużyny reprezentujące firmy IT.

Przejazdy graczy rejestrowane są w aplikacji Activy, gdzie oprócz indywidualnych statystyk mogą porównywać zespoły i zdobywać odznaki. Podczas czterech dwutygodniowych etapów uczestnicy wyzwania będą walczyć o tytuł najbardziej rowerowej firmy, nagrody zespołowe i indywidualne.

Pomoc dla UNICEF
Organizatorzy zapowiadają, że od każdego pakietu startowego 15 proc. środków na programy UNICEF.

– Akcja Bike IT Challenge to ciekawy pomysł na zaangażowanie branży IT w jazdę na rowerze. Pracownicy dbają o swoje zdrowie, jednocześnie pomagając najbardziej potrzebującym dzieciom – mówi dyrektor generalny UNICEF Polska Marek Krupiński.

Wyzwanie startuje 26 sierpnia. Zgłoszenia drużyn przyjmowane są do 21 sierpnia na stronie akcji.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.