Zakaz lotów dla rodzin polityków. Szef kancelarii premiera zapowiedział założenia projektu ustawy ws. lotów

Szef KPRM podkreśla wyjątkową rolę pary prezydenckiej w ustawie ws. lotów.
Szef KPRM podkreśla wyjątkową rolę pary prezydenckiej w ustawie ws. lotów. Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta
Michał Dworczyk szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przedstawił niektóre z założeń projektu ustawy ws. lotów służbowych najważniejszych osób w państwie. Podkreślił, że uwzględnią zadania i status prezydenta jako najwyższego przedstawiciela Polski oraz szczególną rolę pierwszej damy.


Wprowadzenie centralnego rejestru lotów typu HEAD, zakaz przelotów dla rodzin czy parlamentarzystów nieuczestniczących w oficjalnych delegacjach, to niektóre z założeń wymienianych przez PAP. Dworczyk do pracy nad nową ustawą o organizacji lotów najważniejszych osób w państwie zaprosił przedstawicieli wszystkich klubów parlamentarnych oraz szefowie innych kancelarii, w tym: prezydenta, Sejmu i Senatu, a ponadto Urząd Lotnictwa Cywilnego i MON.

Dworczyk wymienił trzy jasne założenia: jawność, jasne reguły i odpowiedzialność. Z kolei na swoim Twitterze przypomniał, że przepisy dot. prezydenta i pierwszej damy będą dostosowane do sprawowanej przez nich funkcji.

Ujawniono wykaz lotów premiera
Afera Kuchciński Travel sprawiła, że lud domagał się ujawnienia przelotów także innych polityków. W związku z tym Kancelaria Premiera Rady Ministrów opublikowała na swojej stronie wykaz lotów premiera Mateusza Morawieckiego. Znajduje się w nim 207 lotów.

Kuchcińscy powinni zapłacić PIT z odsetkami
Całe zamieszanie wokół politycznych przelotów zostało spowodowane tym, że rodzina marszałka Sejmu na Podkarpacie latała za darmo wojskowymi samolotami. Jak pisaliśmy w INNPoland, takie loty podlegają opodatkowaniu. Bliscy Kuchcińskiego powinni zapłacić PIT wraz z odsetkami.


Loty Kuchcińskiego i rodziny
Pasażerowie, których wielokrotne loty w różnym składzie z marszałkiem Sejmu budzą kontrowersje, to jego najbliżsi – Dorota Mech-Kuchcińska (żona), Julia Kuchcińska (córka) oraz Szymon i Ignacy Kuchcińscy (synowie).

Co prawda Kuchciński "przeprosił" za loty z rodziną, ale - jak pisał Łukasz Grzegorczyk z naTemat.pl – polityk tylko się pogrążył.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.