Duże zmiany w Allegro. Ogłoszenia bez opłat i przestrzeń dla osób prywatnych

Allegro Lokalnie to przestrzeń dla prywatnych osób. Firmy i sklepy pozostaną na głównym serwisie.
Allegro Lokalnie to przestrzeń dla prywatnych osób. Firmy i sklepy pozostaną na głównym serwisie. Allegro
Początki Allegro to przede wszystkim sprzedaż produktów od osób prywatnych. Jeżeli ktoś chciał sprzedać swój stary telefon, to wystawiał go na serwisie. Natomiast z biegiem czasu Allegro przeistoczyło się w miejsce skupiające przedsiębiorców. Teraz chcą wrócić do swoich korzeni i ponownie dać szansę osobom prywatnym.


Nowa platforma Allegro Lokalnie zostanie uruchomiona 16 września br. Będzie ona miejscem, w którym znajdą się ogłoszenia sprzedażowe od osób prywatnych. Tu nie będzie miejsca dla firm i dużych sklepów.

Allegro Lokalnie będzie częścią głównego serwisu. Nie będzie potrzeby zakładania nowego konta, wypełniania dodatkowych formularzy i oczekiwania na aktywację.

Kontrahenci będą mogli negocjować między sobą cenę oraz umówić się na obiór osobisty towaru. Dostępne też będą opcje znane z głównego serwisu, czyli „Kup teraz” i licytacja. W przypadku ich włączenia po zakupie towaru zostanie naliczona prowizja w wysokości 10 proc., ale nie wyższa niż 50 zł.

Ten typ ogłoszeń gwarantuje szybkie metody płatności oraz dostawy, a także Program Ochrony Kupujących.

Allegro weszło w sprzedaż biletów na imprezy
Pod koniec zeszłego roku pisaliśmy, że Allegro przejęło eBilet – jedną z największych firm specjalizujących się w dystrybucji wejściówek na koncerty, przedstawienia i inne imprezy. Teraz na Allegro dostaniemy bilety na Open'er, Orange Warsaw Festival, Cirque du Soleil czy Disney on Ice.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Bartłomiej DąbkowskiBartłomiej Dąbkowski

Wciąż dość powszechnym jest przeświadczenie o tym, że multitasking przynosi korzyści, szczególnie w zakresie naszej produktywności. Jak natomiast wskazują autorzy książki "Umysł Lidera" jest to przeświadczenie błędne.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Za oknem męczą nas mordercze upały, a w Vertigo Green Energy próbujemy po raz kolejny dopasować naszą strategię do zastanych warunków prawnych, które zmieniają się jak w kalejdoskopie.

Marta KarpińskaMarta Karpińska

Spółka Good Safe otrzymała milion złotych od Funduszu SPINAKER alfa finansującego projekt, którego istotą jest możliwość cyfrowego zapisu postanowień różnego rodzaju dokumentów.