Szef rządowej ochrony zrezygnował... z rządowej ochrony. „Wystawia jej fatalną opinię”

Mariusz Kamiński jest koordynatorem służb specjalnych. Jako minister MSWiA zrezygnował z rządowej ochrony.
Mariusz Kamiński jest koordynatorem służb specjalnych. Jako minister MSWiA zrezygnował z rządowej ochrony. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja G
Mariusz Kamiński to minister koordynator służb specjalnych oraz - od niedawna, bo od zeszłego tygodnia - minister spraw wewnętrznych. Jako szefowi MSWiA przysługuje mu ochrona Służby Ochrony Państwa, którą jednocześnie nadzoruje. Tymczasem Kamiński z niej zrezygnował.


Szef ochrony nie chce ochrony
O kuriozalnej sytuacji dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Okazuje się, że Mariusz Kamiński, który przewodniczy Służbie Ochrony Państwa (SOP), zrezygnował z jej usług jako minister spraw wewnętrznych.

– Jeśli SOP podlega Kamińskiemu, a on jej nie ufa, to wystawia jej fatalną opinię – mówi gazecie anonimowy funkcjonariusz tej służby.

Inni pracownicy SOP nie chcą odbierać decyzji swojego szefa jako afront. Wspominają, że w końcu jest wolnym człowiekiem, a oni i tak mają sporo pracy. Tymczasem w opozycji do doniesień prosto ze Służby, biuro prasowe MSWiA upiera się, że minister Kamiński podlega ochronie funkcjonariuszy SOP.

Rządowe bezpieczeństwo

W zeszłym roku wielu pracowników SOP-u odeszło z służby, o czym pisaliśmy w INNPoland.pl. Powodem były obcięte pensje po przemianowaniu formacji z BOR-u. Oprócz tego SOP-owcy stracili prawo do ekwiwalentów pieniężnych za mieszkanie, w zamian dostali za to... nowe obowiązki.

Kamiński nie był pierwszym, który podjął decyzję o rezygnacji z usług SOP. Zrobiła to również Beata Szydło, lecz jej motywacja była inna. W przeciwieństwie do ministra MSWiA, była premier z rządowej ochrony chciała korzystać nawet wtedy, gdy już jej nie przysługiwało.


Jak tłumaczyła, przedłużyła sobie ochronę, gdyż otrzymywała groźby karalne, o czym pisał Rafał Badowski w naTemat.pl. Ostatecznie zrezygnowała z usług funkcjonariuszy pod wpływem presji internautów i „politycznych ataków opozycji”.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby