Będą utrudnienia w podróżowaniu samolotem? Zbliża się strajk pilotów British Airways

Strajk pilotów British Airways odbędzie się 9, 10 i 27 września.
Strajk pilotów British Airways odbędzie się 9, 10 i 27 września. British Airways
Osoby, które planowały skorzystać we wrześniu z usług British Airways, będą musiały zmienić swoje plany. Piloci pracujący dla brytyjskich linii lotniczych zapowiedzieli w przyszłym miesiącu trzy dni strajku - już jednak wiadomo, że spowoduje on co najmniej pięć dni problemów z lotami.


Jak poinformowało Brytyjskie Stowarzyszenie Pilotów Linii Lotniczych (BALPA), strajk odbędzie się 9, 10 i 27 września. Nie oznacza to jednak, że pasażerowie podróżujący w innych dniach nie odczują reperkusji.

Już teraz odwołane zostały niektóre loty pomiędzy 9 i 12 września - informuje BBC. Jak dodaje stacja, jeden z jej odbiorców poinformował również o odwołaniu lotu 25 września; pojawiają się też skargi na utrudnienia w kontaktach z brytyjskim przewoźnikiem.

Większość pilotów za protestem
Za rozpoczęciem akcji protestacyjnej głosowało 4,5 z 5 tys. pilotów British Airways. Domagają się oni większej podwyżki od tej zaproponowanej przez linię w lipcu: miała ona wynieść 11,5 proc. w ciągu trzech lat.

Zapowiadany strajk może utrudnić życie wielu osobom: z usług brytyjskiego przewoźnika korzysta dziennie ok. 145 tys. pasażerów.

Jakie odszkodowania za opóźnione loty?
Unijne prawo stanowi, że odszkodowanie z tytułu opóźnienia lotu przysługuje pasażerom, gdy wynosi ono przynajmniej 3 godziny. Pod uwagę jest brana godzina przewidywanego przylotu i rzeczywisty moment otwarcia drzwi po wylądowaniu w celu umożliwienia wyjścia pasażerom.

Kwota rekompensaty zależy od dystansu, jaki samolot miał pokonać. Im dłuższy lot, tym więcej euro do kieszeni pasażera – jest to odpowiednio 250, 400 lub 600 euro.

Ostatnio w Sądzie Okręgowym w Warszawie zapadł ważny wyrok w sprawie lotu opóźnionego o 3 godziny i 3 sekundy. Sąd uznał, że 3 sekundy przesądziły o obowiązku wypłaty odszkodowania przez przewoźnika.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Polacy wymyślili świetną apkę, która ubierze cię, jak gwiazdę serialu. Atakują nowy, odległy rynek
0 0Krótka ławka trenera Morawieckiego. Nowy minister finansów debiutował jeszcze u Tuska
0 0Do kogo trafiają pieniądze z PFN? Detektyw ujawnia sztuczki na "wyprowadzanie środków"
0 0Smartfona powinniśmy używać co najmniej 25 lat. Ten raport jest zatrważający
0 0"Znaleźli lukę w systemie". Atak na rafinerie obnażył słabe punkty ich zabezpieczeń
0 0"Ktoś dobrze wybrał cel". Uderzenie w saudyjską ropę zaboli cały świat, również nas
NAUKA 0 0Polacy szykują inspirowaną glonami rewolucję w medycynie. Właśnie dostali na to 21 mln zł
0 0Rząd chce wiedzieć, gdzie jeździsz i za ile. Dane z Ubera i Bolta przejmą służby