McDonald's kaja się za logo w Łazienkach Królewskich. „Chronimy ważne historycznie miejsca”

Logo firmy McDonald's pojawiło się przed Pałacem na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Fastfood przeprosił tych, którzy poczuli się dotknięci zdarzeniem.
Logo firmy McDonald's pojawiło się przed Pałacem na Wodzie w Łazienkach Królewskich. Fastfood przeprosił tych, którzy poczuli się dotknięci zdarzeniem. Fot. Maciek Jaźwiecki / Agencja Gazeta
Znany fastfood, który zasłynął ostatnio olbrzymim, pływającym po stawie przed Pałacem na Wyspie w Łazienkach Królewskich logo, opublikował oświadczenie prasowe z przeprosinami. – Bardzo przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się dotknięci – czytamy.


Przeprosiny od McDonald's
– W wartościach naszej firmy szacunek dla dziedzictwa kulturowego zajmuje istotne miejsce. Zapewniamy, że w codziennych działaniach McDonald's w Polsce kierujemy się zasadą ochrony ważnych historycznie miejsc i przestrzeni – pisze sieć w komunikacie, który ukazał się dziś w „Gazecie Stołecznej”.

Gigantyczne złote łuki w kształcie znanej litery „M”, dryfujące po wodzie Łazienek Królewskich, wstrząsnęły internetem. Sprawę komentowali zarówno oburzeni internauci, jak i miejscy aktywiści. Logiem fastfoodu zainteresował się również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zgłosił sprawę mazowieckiemu konserwatorowi zabytków.

Okazało się, że firma McDonald's była sponsorem wieczornego pokazu mody polskiej projektantki, który tamtego dnia miał miejsce w Pałacu na Wyspie. Pływające logo miało podkreślić rolę partnera imprezy, co podkreślił fastdfood w opublikowanym komunikacie.

– Żałujemy, że zaistniała sytuacja miała miejsce. Logo naszej firmy miało być elementem scenografii wieczornego zamkniętego pokazu mody, którego byliśmy partnerem i nie powinno zostać wyeksponowane w godzinach otwarcia parku – kaja się firma.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

ŚWIATOWY DZIEŃ SZEFA

0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0I kolejna godzina zmarnowana. Tak sprawisz, że gadatliwy kolega z pracy się przymknie
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)
0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Zdobywca Nagrody Nobla: Nie oszukujmy się, nie skolonizujemy egzoplanet
KARIERA 0 0Rzuciła pracę programistki, żeby opiekować się cudzymi kotami. I świetnie na tym wyszła