McDonald's bez plastiku. Pierwsze restauracje już wystartowały z testami

McDonald's testuje restauracje bez plastiku.
McDonald's testuje restauracje bez plastiku. Fot. Bartosz Banka / Agencja Gazeta
Wojna z plastikiem wciąż trwa. Coraz więcej sklepów i producentów rezygnuje z plastiku na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań. Teraz McDonald chce doszczętnie pozbyć się tego nieszczęsnego tworzywa.


Restauracje pod złotymi łukami, w których nie będzie już plastiku, pojawiły się w Niemczech i Kanadzie. Pierwsza z nich znajduje się w niemieckim centrum handlowym w Berlinie.

Słomki i sztućce zastąpiono wersjami papierowymi i drewnianymi. Z kolei przyprawy i sosy znalazły się w jadalnych waflowych kubeczkach, a burgery były serwowane w opakowaniach wykonanych z trawy.


Niemiecki eksperyment okazał się sukcesem, dlatego podobne zmiany wprowadzono w Ontario i Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

Dodatkowo serwetki zostały zamienione na mniejsze i wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Chcą także zrezygnować z plastikowych pokrywek od McFlurry, a plastikowe opakowania na sałatki zastąpić papierowymi.

Firma wymieni wszystkie opakowania
Kolejne kampanie na rzecz czystego środowiska i świadomej konsumpcji nie pozostają bez echa, przynajmniej wśród globalnych gigantów. Już rok temu pisaliśmy, że do walki o serca i umysły włącza się McDonald's – firma, która od lat walczy o zmianę swojego wizerunku na „zieleńszy” i zdrowszy. Do 2025 r. mają zniknąć wszystkie dotychczas stosowane opakowania – zastąpią je w pełni biodegradowalne alternatywy.


Polska będzie zapewne w awangardzie zmian: już w 2017 roku wydano w polskich restauracjach sieci 27 mln nowych sztućców, znacznie przyjaźniejszych środowisku.

– Polska jest jednym z wiodących rynków w zakresie wdrażania celów recyklingowych McDonald's. Ponad 90 proc. restauracji zostało już wyposażonych w kosze do segregacji odpadów – potwierdza Sobolewska.

Jak pisaliśmy niedawno w INNPoland.pl, Polska była trzecim krajem, w którym McDonald's wprowadził nowy wystrój restauracji. Chodziło o unikatowy lokal w Lęborku.

McDonald's dba o edukację
Akademia Leona Koźmińskiego i McDonald's zaczęły współpracę – uruchamiają własny, nowy kierunek studiów. Będzie się nazywał „Zarządzanie w sektorze QSR”, ale nie każdy może się na niego dostać. To oferta tylko dla wybranych pracowników fastfoodowego giganta, który sponsoruje studia, by mieć dobrze wykształconych ludzi.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)