Facebook zapowiada kontrole. Rozmowy na te tematy będą zabronione

Facebook zamierza intensywniej kontrolować posty i rozmowy o samobójstwach, samookaleczeniach i głodzeniu się.
Facebook zamierza intensywniej kontrolować posty i rozmowy o samobójstwach, samookaleczeniach i głodzeniu się. Fot. 123rf.com
Facebook chce wprowadzić kontrole internetowych porad mówiących, jak się okaleczać, głodzić czy popełnić samobójstwo. Treści prezentujące samookaleczenia czy samobójstwa będą blokowane. Technologiczny gigant zamierza również wnikliwiej przyjrzeć się rozmowom o samobójstwach w mediach społecznościowych.


Zmiany w polityce Facebooka
Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna”, tylko od kwietnia do czerwca bieżącego roku Facebook interweniował 1,5 miliona razy w sprawie treści dotyczących samobójstw i samookaleczeń. Tematyka nie omija również Instagrama - w tym medium było ponad 800 tys. interwencji administratorów.

Z tego powodu firma planuje „zaostrzyć politykę dotyczącą prezentacji skutków samookaleczeń, wykluczyć tego typu treści z sekcji Explore w Instagramie, zaostrzyć zasady dotyczące treści promujących zaburzenia odżywiania. Zamierza również głębiej przyjrzeć się temu, w jaki sposób ludzie rozmawiają w mediach społecznościowych o samobójstwach” – czytamy w „GDP”.

Telefon Zaufania
Tymczasem, w ramach profilaktyki, udostępnia na swoich stronach dla polskich użytkowników numer Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111. Z możliwości telefonicznej rozmowy o myślach samobójczych korzysta dziennie średnio 18 osób, jak zdradza dziennikowi Lucyna Kicińska, koordynatorka projektu.


Dzieci i młodzież najwyraźniej coraz bardziej potrzebują tego kontaktu, bo jeszcze cztery lata temu telefonów było zaledwie 2-3 dziennie. Zaś w samym 2018 roku odebrano ponad 98 tys. takich połączeń i odczytano 10 tys. wiadomości, wysłanych przez stronę internetową Fundacji.

Warto zasygnalizować, że prawie połowa dzieci, które popełniają samobójstwa to ofiary szkolnego bullyingu, do którego należy również internetowy hejt. Według raportu „Mowa nienawiści, mowa pogardy” z 2017 r. z hejtem spotkało się w sieci 54,3% dorosłych i aż 95,6% młodzieży w naszym kraju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)