Opublikowano ranking najbogatszych Polek. Liderka ma 9 mld zł majątku

Dominika Kulczyk to najbogatsza Polka. Ma majątek o wartości 9 mld zł.
Dominika Kulczyk to najbogatsza Polka. Ma majątek o wartości 9 mld zł. Fot. Adrianna Bochenek / Agencja Gazeta
Wśród najbogatszych Polek są dwie panie Kulczyk. Liderką jest córka śp. Jana Kulczyka, dysponująca prawdziwą fortuną o wartości 9 mld złotych. Na trzecim miejscu jest Grażyna Kulczyk, jej mama i była żona zmarłego biznesmena – ma 1,7 mld zł. Przedziela je Barbara Komorowska, udziałowiec Bakomy.


Dominika Kulczyk to oczywiście córka słynnego miliardera Jana Kulczyka. Wraz z bratem Sebastianem jest spadkobierczynią fortuny ojca. Pracuje przede wszystkim w Kulczyk Foundation oraz Kulczyk Investments. Jest znana z prowadzenia działalności charytatywnej. Wartość jej majątku to 9 mld zł.

Dominika wraz z bratem Sebastianem byli spadkobiercami majątku Jana Kulczyka. Podział spuścizny po twórcy Kulczyk Investments nie był całkowity, bowiem trzecia część majątku pozostaje wspólna i ma stanowić fundament finansowy dla kolejnych pokoleń. Zgodnie z duchem testamentu Jana Kulczyka, według którego aktywa, udziały czy papiery wartościowe „niepodzielnie należą do obojga spadkobierców”.

Dominika Kulczyk z kolei otrzymała połowę równowartości wyceny aktywów Kulczyk Investments i, jak deklarowała, chce ją przeznaczyć na rozwój swojego funduszu inwestycyjnego. Ma się on koncentrować na technologiach rozwiązujących problemy społeczne (w grę będą również wchodzić np. projekty biznesowe z obszarów infrastruktury i odnawialnej energetyki, realizowane w krajach rozwijających się).


Również na podium
Barbara Komorowska to z kolei współwłaścicielka Bakomy, jest największym udziałowcem firmy. Wspólnie z mężem posiada też sieć zakładów zbożowych Polskie Młyny, spółkę Komagra produkującą olej rzepakowy i firmę Bioagra-Oil zajmującą się produkcją biopaliw. Wartość jej majątku to 2 mld zł.

Grażyna Kulczyk to była żona Jana Kulczyka. Dysponuje majątkiem o wartości 1,7 mld złotych.
Znaczną część fortuny dostała po rozwodzie, była właścicielką centrum handlowego w Poznaniu. Od kilku dekad inwestuje w dzieła sztuki.

Cała rodzina Kulczyków jest dziś najbogatsza w Polsce. Grażyna, Dominika i Sebastian znaleźli się szczycie rankingu 20 najbogatszych polskich rodzin Wprost. Ich majątek szacuje się na 15,7 mld zł.

Na czwartym miejscu miejscu znalazła się Barbara Kaczmarek z rodziną (mają 1,3 mld zł), a na piątym ex aequo Teresa Mokrysz i Elżbieta Kaczmarek (obie panie mogą się pochwalić majątkiem wartym miliard złotych każda).
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
DZIEJE SIĘ 0 0Chcesz bojkotować Turcję za agresję na Kurdów? "To dla nich bolesne jak ukąszenia komara"
0 0Geniusz czystego zła. Twórcy "Billions" zrobią serial o niesławnym założycielu Ubera
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera
0 0Twój szef cię nienawidzi? Nie musisz się zwalniać. Oto co powinieneś zrobić
0 0Ważny rejestr, o którym mało kto mówi. Jeśli się nie wpiszesz, wlepią ci gigantyczną karę
BIZNES 0 0Wymyślił, że będzie przynosił korpoludkom książki. "Znikają w 5 minut. Ludzie się na nie rzucają"
0 0Oto dziejowa sprawiedliwość. Ofiara naciągnęła na kasę internetowego oszusta
0 0Nie obserwujecie nas jeszcze na Instagramie? Będziecie zaskoczeni, co tam się wyprawia
0 0Tak zachowasz produktywność, gdy pracujesz zdalnie (a tak naprawdę wcale tego nie chcesz)