Oto najbogatsze rodziny w Polsce. Rekordziści mają aż 15,7 mld zł majątku

Kulczykowie znaleźli się na szczycie najbogatszych polskich rodzin.
Kulczykowie znaleźli się na szczycie najbogatszych polskich rodzin. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczyk znaleźli się szczycie rankingu 20 najbogatszych polskich rodzin Wprost. Ich majątek szacuje się na 15,7 mld zł.


Zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Wprost Kulczykowie zarządzają m.in. chemicznym gigantem Ciech, budującą farmy wiatrowe Polenergią oraz Autostradą Wielkopolską.

Mają jednak silną konkurencję ze strony właścicieli Cyfrowego Polsatu. Zygmunt Solorz oraz jego dzieci Piotr, Tobias i Aleksandra posiadają majątek opiewający na 10,1 mld zł. Tobias przez lata był prezesem Cyfrowego Polsatu, z kolei Piotr zasiadał w radach nadzorczych Plusa.

Za nimi są Starakowie z majątkiem wynoszącym 5,9 mld zł. Jerzy Starak jest właścicielem Polpharmy. Jego żona Anna Woźniak Starak prowadzi restaurację Belvedere, a syn jest producentem filmowym.

Majątek Kulczyków
O majątku Kulczyków pisaliśmy przy okazji publikacji rankingu najbogatszych Polaków 2018 roku. 7,1 miliarda złotych – na takie kwoty wyceniono wtedy osobne majątki Sebastiana oraz Dominiki Kulczyk.

To efekt podziału spuścizny po twórcy Kulczyk Investments – podziału, który nie był całkowity, bowiem trzecia część majątku pozostanie wspólna i ma stanowić fundament finansowy dla kolejnych pokoleń. Zgodnie z duchem testamentu Jana Kulczyka, według którego aktywa, udziały czy papiery wartościowe „niepodzielnie należą do obojga spadkobierców”.

Duże zmiany na liście najbogatszych Polaków 2019 roku
Wskoczył na nią piłkarz Robert Lewandowski z małżonką oraz koszykarz Marcin Gortat – pisaliśmy w czerwcu w INNPoland.pl. Z listy najbogatszych Polaków omal nie wypadł za to Leszek Czarnecki, do niedawna jeden z najpotężniejszych biznesmenów w kraju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W sukces tej Polki nikt nie wierzył. Uparła się i stworzyła rewolucyjny krem antysmogowy
0 0Bill Gates jest niemożliwy! Żeby nakarmić świat, hakuje... proces fotosyntezy
DZIEJE SIĘ 0 0Cyfrowi kryminaliści spuszczają nam spory łomot. "Ale mamy coś, czego nie mają oni"
0 0Polski start-up wziął się za sprzedaż mieszkań. Udowodnili, że można to zrobić w tydzień
0 0"Prywatne firmy nie powinny cenzurować polityków". Mark Zuckerberg popiera Twittera