Oto najbogatsze rodziny w Polsce. Rekordziści mają aż 15,7 mld zł majątku

Kulczykowie znaleźli się na szczycie najbogatszych polskich rodzin.
Kulczykowie znaleźli się na szczycie najbogatszych polskich rodzin. Fot. Dawid Zuchowicz / Agencja Gazeta
Grażyna, Dominika i Sebastian Kulczyk znaleźli się szczycie rankingu 20 najbogatszych polskich rodzin Wprost. Ich majątek szacuje się na 15,7 mld zł.


Zajmujący pierwsze miejsce w rankingu Wprost Kulczykowie zarządzają m.in. chemicznym gigantem Ciech, budującą farmy wiatrowe Polenergią oraz Autostradą Wielkopolską.

Mają jednak silną konkurencję ze strony właścicieli Cyfrowego Polsatu. Zygmunt Solorz oraz jego dzieci Piotr, Tobias i Aleksandra posiadają majątek opiewający na 10,1 mld zł. Tobias przez lata był prezesem Cyfrowego Polsatu, z kolei Piotr zasiadał w radach nadzorczych Plusa.

Za nimi są Starakowie z majątkiem wynoszącym 5,9 mld zł. Jerzy Starak jest właścicielem Polpharmy. Jego żona Anna Woźniak Starak prowadzi restaurację Belvedere, a syn jest producentem filmowym.

Majątek Kulczyków
O majątku Kulczyków pisaliśmy przy okazji publikacji rankingu najbogatszych Polaków 2018 roku. 7,1 miliarda złotych – na takie kwoty wyceniono wtedy osobne majątki Sebastiana oraz Dominiki Kulczyk.

To efekt podziału spuścizny po twórcy Kulczyk Investments – podziału, który nie był całkowity, bowiem trzecia część majątku pozostanie wspólna i ma stanowić fundament finansowy dla kolejnych pokoleń. Zgodnie z duchem testamentu Jana Kulczyka, według którego aktywa, udziały czy papiery wartościowe „niepodzielnie należą do obojga spadkobierców”.

Duże zmiany na liście najbogatszych Polaków 2019 roku
Wskoczył na nią piłkarz Robert Lewandowski z małżonką oraz koszykarz Marcin Gortat – pisaliśmy w czerwcu w INNPoland.pl. Z listy najbogatszych Polaków omal nie wypadł za to Leszek Czarnecki, do niedawna jeden z najpotężniejszych biznesmenów w kraju.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

BLOGI

NAJNOWSZE WPISY

Marek PorzeżyńskiMarek Porzeżyński

Unia Europejska zgodnie ustanowiła ramy umożliwiające karanie za dokonanie cyberataków zagrażających poszczególnym państwom.

Jarosław TrelaJarosław Trela

Ocieplenie klimatu staje się faktem, odczuwalne jest na masową skalę. Był to jeden z głównych powodów, dla którego założyłem Vertigo Green Energy.

Igor IluninIgor Ilunin

Nasze samochody jeszcze nie jeżdżą samodzielnie. Na pewno też nie latają. Ale postęp technologiczny ostatnich kilku lat jest zadziwiający.